İstanbul Havalimanı İETT Hatları

İstanbul Yeni Havalimanı’na gidecek İETT hatları belli oldu

Bu haber, sitemize İstanbul Havalimanı açılmadan önce yazılmış olup, günümüz itibariyle güncelliğini yitirmiştir.

İETT hali hazırda 7 farklı hat ile İstanbul Havalimanı’na yolcu taşımaktadır. İstanbul’un çeşitli yerlerinden kalkan İstanbul Havalimanı İETT  hatlarıyla ilgili güncel bilgileri şu yazımızda bulabilirsiniz:

İstanbul Havalimanı ve Sabiha Gökçen İETT Hatları

 


Türkiye’nin dev projesi İstanbul Yeni Havalimanı’nın açılmasına günler kaldı. 29 Ekim’de resmi açılışı yapılacak İstanbul’un yeni havalimanına ulaşım detayları belli olmaya başladı. Buna göre İETT’ nin havalimanına gidecek otobüslerinin hatları ve durakları belli oldu.

H2 Yeni Havalimanı-Mecidiyeköy hattı sırasıyla Mecidiyeköy Metrobüs, Çağlayan, Nurtepe, Hasdal, Kemer Yolu, Orman Yolu, Kıyı Emniyeti ve İhsaniye Kavşağı’ndan geçerek, Yeni Havalimanına ulaşacak.

H3 Yeni Havalimanı-Halkalı hattı ise Gümrük, 4.Cadde, Rumeliler, Atatürk Mahallesi, Demirciler Sitesi’nden geçerek Yeni Havalimanı’na ulaşacak.

En az durağa sahip hat olan H4 Yeni Havalimanı-Atatürk Havalimanı hatt Atatürk Havalimanı, Bahçeşehir Metrokent’ten geçerek İstanbul Yeni Havalimanı’na ulaşacak.

İstanbul Havalimanına giden İETT hatlarıyla ilgili en güncel bilgiyi https://havalimaniulasim.com/istanbul-havalimani-iett-hatlari/ sayfamızda bulabilirsiniz.

HAVAİST ÜCRETLER 12-30 TL ARASI

Yeni havalimanına en yakın hattın mesafesinin 10, en uzak mesafe olan Pendik’in 93 kilometre olduğunu söyleyen Uysal, “En uzak mesafe olan Pendik–Havalimanı 30 TL, en kısa mesafe de 12 ila 20 TL arasında. Bu rakam daha sonra enflasyon oranlarına göre değişebilecek. Fiyatlarımız, tek başına kendi araçlarıyla ya da başka araçla kıyaslandığında yüksek değil. Yolcular akıllı telefon üzerinden hangi merkezden nasıl hangi saatte kalkış olduğunu elektronik takip sistemiyle takip edebilecekler. Belirlediğimiz 5 nokta, İstanbul’un ulaşım haritası belirlenerek yapıldı. Raylı sistem, deniz ulaşımı, toplu ulaşım araçlarına ulaşım noktaları dikkate alındı” diye konuştu.

HAVAİST 5 HAT 15 İLÇE

İlk etapta 5 hat, 15 ilçe sınırı içerisinde 15 merkezden yolcu alabilecek şekilde belirlendi. Buna göre yeni havalimanına şu hatlar konuldu:

– Taksim – Beşiktaş – Zincirlikuyu – 4. Levent – Yeni Havalimanı

– Yenikapı İDO – Bakırköy İDO – Yenibosna Kuleli – Başakşehir Metrokent – Yeni Havalimanı

– Kozyatağı Metro – Ümraniye Tepeüstü – Kavacık Köprüsü – Yeni Havalimanı

– TÜYAP – Beylikdüzü Cumhuriyet – Beylikdüzü Marmarapark – Bahçeşehir – Yeni Havalimanı.

İstanbul Havalimanına giden HAVAİST araçlarıyla ilgili en güncel bilgileri https://havalimaniulasim.com/havaist-durak-saat-guzergah-ucret-bilgileri/ sayfamızda bulabilirsiniz.

Kaynak: http://www.hurriyet.com.tr/gundem/istanbul-yeni-havalimanina-gidecek-iett-hatlari-belli-oldu-40999850

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir