İstanbul Havalimanı’ndan Üsküdar’a Ulaşım Bilgileri

Yeni İstanbul Havalimanı’ndan Üsküdar’a Nasıl Gidilir?

Merhaba

İstanbul’a hoşgeldiniz.

İstanbul Havalimanı açıldı açılmasına ama, öyle bir yere açıldı ki, İstanbullular dahi 3. Havalimanı’nın nerede olduğunu ve nasıl gideceğini tam olarak bilmiyor.

Merak etmeyin, biz size 3. Havalimanı’ndan Üsküdar’a gidişin tüm yollarını anlatacağız.

  • “Yeni havalimanından Üsküdar’a HAVAŞ var mı?”
  • “Yeni İstanbul Havalimanından Üsküdar’a hangi İETT hatları gidiyor?”
  • “3. Havalimanından Üsküdar’a taksiyle gitmek kaç para tutar, ne kadar sürer?”
  • “Yeni İstanbul Havalimanın’nın Üsküdar’a uzaklığı kaç km?
  • “3. Havalimanından Üsküdar’a HAVAİST ne kadar?”
  • “Yeni havalimanından Üsküdar’a metroyla gidebilir miyim?”
    gibi tüm sorularınızın cevabını yazımızın devamında bulabileceksiniz.

Aşağıda sizler için İstanbul Yeni Havalimanı’dan şehir merkezine İETT, metro, HAVAİST, taksi ve özel aracınızla nasıl gidebileceğinizle ilgili bilgileri derledik. Süre, saat, mesafe, ücret bilgilerini içeren rehberimiz umarız sizin için faydalı olur.

Haydi başlayalım.. İstanbul Havalimanı’ndan Üsküdar’a Toplu Taşıma (İETT) ile Ulaşım Bilgileri

istanbul havalimanından üsküdara ulaşım iett
İstanbul Yeni Havalimanı’ndan Üsküdar’a İETT İle Ulaşım

İstanbul Yeni Havalimanı’ndan Üsküdar’a İETT otobüsleriyle gitmek isterseniz, direk Üsküdar’a giden bir İETT hattı yok fakat havalimanından kalkan H2: Yeni Havalimanı-Mecidiyeköy  hatlı İETT otobüslerine binerek Mecidiyeköy metrobüse gelip, oradan da metrobüsle Üsküdar’a (Altunizade) geçebilirsiniz. Altunizade’den otobüs dolmuş ve metro ile Üsküdar’ın her yerine kısa sürede ulaşabilirsiniz.

İETT H2: Yeni Havalimanı-Mecidiyeköy otobüslerinin kalkış saatleri, hat güzergahı ve durakların yerleri gibi detaylı bilgiler için buraya tıklayarak İETT’nin sitesinden bakabilirsiniz.

İstanbul Havalimanı’na giden İETT hatlarıyla ilgili güzergah saat durak ücret bilgilerini https://havalimaniulasim.com/istanbul-havalimani-iett-hatlari/ adresinde bulabilirsiniz. İstanbul Havalimanı’ndan Üsküdar’a Metro ile Ulaşım Bilgileri

istanbul havalimanından üsküdara ulaşım metro
İstanbul Yeni Havalimanı’ndan Üsküdar’a Metro İle Ulaşım

İstanbul Yeni Havalimanı metro hattı henüz hizmete girmedi. 2019 un başlarında inşaatın tamamlanıp hizmete açılması planlanıyor.

İstanbul 3. Havalimanı’ndan Üsküdar’a metroyla direk gidilmiyor. Ama bir alternatif olarak, havalimanından metroya binip Gayrettepe’de ineceksiniz. Gayrettepe İstasyonunda Metrobüs Hattına aktarma yaparak Üsküdar’a (Altunizade) metrobüsle gidebileceksiniz. Tabi şimdi değil, Havalimanı metrosu hizmete girdikten sonra. 🙂

Yeni İstanbul Havalimanı’ndan Üsküdar’a Nasıl Gidilir


 İstanbul Havalimanı’ndan Üsküdar’a HAVAİST ile Ulaşım Bilgileri

istanbul havalimanından üsküdara ulaşım havaist havaş
İstanbul Yeni Havalimanı’ndan Üsküdar’a HAVAİST İle Ulaşım

Daha önceden bildiğimiz HAVAŞ ve HAVABÜS e benzer şekilde, İstanbul Yeni Havalimanı’nda HAVAİST araçları hizmet veriyor.

Peki “İstanbul Yeni Havalimanı’ndan Üsküdar’a HAVAİST var mı?” Üsküdar’a yok var ama Havalimanından kalkıp Hasdal – Kavacık -Tepeüstü ‘nden geçen HAVAİST araçlarıyla Kozyatağı‘na gidebilirsiniz. Bu hattın son durağı Kozyatağı Metro İstasyonu. Orada inip iett otobüsleri ya da taksi ile Üsküdar’ın tüm noktalarına ulaşabilirsiniz.

Bu arada unutmadan söyleyelim, HAVAİST araçlarında sadece İSTANBULKART geçerli. Nakit ya da kredi kartıyla ödeme yapılmıyor. İstanbul Havalimanı’nda İstanbulkart alabileceğiniz veya kartınıza dolum yapabileceğiniz büfeler ve otomatlar mevcut.

Tüm HAVAİST güzergah durak saat ücret bilgilerini https://havalimaniulasim.com/havaist-durak-saat-guzergah-ucret-bilgileri/ adresinde bulabilirsiniz.

Yeni İstanbul Havalimanı’ndan Üsküdar’a Nasıl Gidilir


 İstanbul Havalimanı’ndan Üsküdar’a Taksi ile Ulaşım Bilgileri

istanbul havalimanından üsküdar'a ulaşım taksi ücreti
İstanbul 3. Havalimanı’ndan Üsküdar’a Ulaşım bilgileri

3. Havalimanı’ndan Üsküdar’a taksi ne kadar tutar?

İstanbul Yeni Havalimanı Üsküdar’a yaklaşık 55-60 km mesafede.

İstanbul 3. Havalimanı’ndan Üsküdar’a taksiyle gitmek isterseniz taksi ücreti yaklaşık 140-150 lira civarında tutar. Ve bu yolculuk yaklaşık 60-65 dk sürer. (Taksi ücreti gidilen güzergaha, köprü otoyol ücretlerine göre değişiklik gösterebilir. Ayrıca seyahat süresi trafiğin durumuna göre değişiklik gösterebilir.)İstanbul Havalimanı’ndan Üsküdar’a Özel Aracınız İle Ulaşım Bilgileri

istanbul havalimanından üsküdara ulaşım yol tarifi
İstanbul Yeni Havalimanı’ndan Üsküdar’a Özel Aracınız İle Ulaşım

“İstanbul 3. Havalimanı’ndan Üsküdar’a kendi aracımla nasıl giderim?” diye soranlar için yol tarifi şu şekilde:

Öncelikle O-6 yolunu takip ederek TEM’e gelin. Hasdal-Okmeydanı bağlantı yolunu takiben E-5 e  bağlanıp 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nden Asya Kıtasına geçerek yaklaşık 60 dakikalık bir yolculukla Üsküdar’a ulaşabilirsiniz. Aşağıdaki harita size yardımcı olacaktır.


İstanbul Yeni Havalimanı’ndan Üsküdar’a Nasıl Gidilir sorusunu cevapladığımız yazımız umarız sizin için faydalı olmuştur.

Lütfen bizi sosyal medya hesaplarınızda paylaşın.

Tekrar görüşmek üzere,

İyi yolculuklar..

Yeni İstanbul Havalimanı’ndan Üsküdar’a Nasıl Gidilir


Bu yazıyı aşağıdaki butonlar yardımıyla WhatsApp , SMS ve E-Mail yoluyla arkadaşlarınıza mesaj olarak gönderebilir; Sosyal medya butonları sayesinde Facebook, Twitter, Pinterest vb… sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz.


⚠️Bu yazı 15.02.2019 tarihinde yayınlanmıştır. O tarihten bu yana hatlarda, duraklarda, güzergah ve ücret bilgilerinde değişiklik olmuş olabilir. Buradaki bilgileri teyit etmeden yola çıkmayın. ⚠️


Siz de alternatif güzergah fikrinizi yorum kısmından bizimle paylaşabilirsiniz, böylece herkes için daha yararlı bir sayfa oluşturabiliriz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.