İstanbul’da havalimanı ulaşımıyla ilgili aradığınız tüm bilgiler tek bir yerde.

HAVALİMANINA
ULAŞIM

HAVALİMANINDAN
ULAŞIM

HAVAİST
HAVABÜS

İETT
HATLARI

METRO
HATTI

TAKSİ
ÜCRETLERİ

HAVALİMANI
TRANSFER

UÇAK
BİLETİ AL

ONLINE
MAĞAZA

Büyükçekmece İstanbul Havalimanı

Büyükçekmece'den İstanbul Havalimanı'na HAVAŞ/HAVAİST Var Mı?, Büyükçekmece'den İstanbul Havalimanı'na Metro İle Gidilir Mi?, Büyükçekmece İstanbul Havalimanı Ulaşım Bilgileri - Yol Tarifi, Nasıl Gidilir, Arası Kaç Km Kaç Dakika, HAVAİST HAVAŞ İETT Metro Taksi

Bu Sayfada Neler Var?

Büyükçekmece'den İstanbul Havalimanı'na HAVAŞ/HAVAİST Var Mı?

Büyükçekmece'den İstanbul Havalimanı'na Metro İle Gidilir Mİ?

Büyükçekmece İstanbul Havalimanı Arası Kaç Km?

Büyükçekmece'den İstanbul Havalimanı'na Yol Tarifi

Büyükçekmece'den İstanbul Havalimanı'na İETT Var Mı?

Büyükçekmece'den İstanbul Havalimanı'na Taksi Kaç Lira Tutar?

Büyükçekmece İstanbul Havalimanı Arası Kaç Dk?

İSTANBUL HAVALAANI
OTOPARK TARİFESİ

Büyükçekmece'den İstanbul Yeni Havalimanı'na Nasıl Gidilir?

www. Havalimanı Ulaşım .com
İstanbul Havalimanı HAVAİST

HAVAİST Büyükçekmece

Büyükçekmece’den İstanbul Havalimanı’na  gitmenin en kolay yolu HAVAİST  HAVAŞ otobüsleri.

Büyükçekmece Merkez, Kumburgaz ve Tepecik’teki duraktan kalkan HAVAİST otobüslerine binerek hızlı ve konforlu bir şekilde İstanbul Havaalanı’na ulaşabilirsiniz.

HAVAİST otobüslerinin  Büyükçekmece’de nereden kalktığını, hareket saatlerini ve ücret bilgilerini görüntülemek için aşağıdaki butona tıklayın.

Gayrettepe İstanbul Havalimanı Metro Hattının Açılış Tarihi Belli Oldu

Büyükçekmece İstanbul Havalimanı Metro

İSTANBUL HAVALİMANI METROSU AÇILDI.

Büyükçekmece’den İstanbul Havalimanı’na metro ile şu şekilde gidebilirsiniz: (metrobüs aktarmalı)

İlk önce Büyükçekmece’den TÜYAP’a gidip, TÜYAP’tan metrobüse binip Mecidiyeköy’e gidin.

Mecidiyeköy’de M7 metrosuna aktarma yapıp Kağıthane’ye gidin.

Son olarak Kağıthane’de M11 Havalimanı Metro hattına aktarma yapıp metroyla İstanbul Havaalanı’na  gidebilirsiniz. (2 aktarma)

*** İstanbul Havalimanı Metrosu şimdilik Havalimanı ile Kağıthane durakları arasında çalışıyor. Gayrettepe İstasyonu önümüzdeki aylarda hizmete girecek.

www. Havalimanı Ulaşım .com
İstanbul Havalimanı İETT Hatları

Büyükçekmece İstanbul Havalimanı İETT

Büyükçekmece’den İstanbul Havalimanı’na  giden bir İETT hattı yok.

İstanbul Havalimanı İETT hatlarını görmek için aşağıdaki butona tıklayın.

İstanbul Havalimanı Transfer Sabiha Gökçen Transfer Ücretleri

Büyükçekmece İstanbul Havalimanı Taksi Transfer Ücreti

Büyükçekmece’den İstanbul Havalimanı’na taksi ya da transfer hizmetiyle gitmeyi düşünüyorsanız, havalimanı taksi ücreti ve transfer ücreti bilgilerini görüntülemek için aşağıdaki butonlara tıklayın.

www. Havalimanı Ulaşım .com

Büyükçekmece İstanbul Havalimanı Yol Tarifi

Büyükçekmece’den İstanbul Havalimanı’na Yol Tarifi

Büyükçekmece’den İstanbul Havalimanı’na arabayla gitmek için 2 farklı güzergah seçeneğiniz mevcut. Bunlardan ilki için Büyükçekmece’den E-5 ‘ten Bakırköy istikametine devam edin.Gürpınar kavşağından Esenyurt Hadımköy istikametine girin. Avrupa Otoyolu Hadımköy Bağlantısı yolunu kullanarak Hadımköy gişelerine gelince TEM’e girmeden Hadımköy tabelalarını takip edin. Yassıören’den O-6 otoyolundan yaklaşık 50-55 dakikalık bir yolculukla İstanbul Havalimanı’na ulaşabilirsiniz.

Başka bir güzergah olarak da, E-5’ten Bakırköy istikametine devam edip Avcılar-Haramidere bağlantı yolundan Ankara istikametinde TEM’e bağlanıp TEM Mahmutbey kavşağından O-6 ücretli otoyoluna bağlanın. O-6 yolunu takip edip Odayeri Gişelerinden çıkıp yaklaşık 45-50 dakikalık bir yolculukla İstanbul Havalimanı’na ulaşabilirsiniz. Aşağıdaki İstanbul Havalimanı Yol Haritası na bakarak detayları haritada görebilirsiniz. (Seyahat süresi trafik durumuna göre değişebilir.)

www. Havalimanı Ulaşım .com

Büyükçekmece İstanbul Havalimanı Kaç Km

Büyükçekmece İstanbul Havalimanı arası 50 km.

Büyükçekmece Hangi Havalimanına Yakın

Büyükçekmece, Avrupa yakasında olması dolayısıyla, İstanbul Havalimanı’na daha yakın.

Büyükçekmece’ye en yakın havaalanı İstanbul Havaalanı.

Büyükçekmece İstanbul Havalimanı Kaç Dakika

Büyükçekmece İstanbul Havalimanı arası HAVAİST ile yaklaşık 70 dakika.

Büyükçekmece İstanbul Havalimanı arası taksi ile yaklaşık 45-50 dakika.

Büyükçekmece İstanbul Havalimanı arası özel araba ile yaklaşık 45-50 dakika.

(Bu sayfada verilen süre bilgisi kesin değildir, Trafik yoğunluğu, yol çalışması, araç arızası vb. sebeplerle değişiklik gösterebilir.)

Havalimanı Otopark Tarifesi

Eğer İstanbul Havalimanı‘na özel aracınızla gidecekseniz ve seyahatiniz boyunca aracınızı İstanbul Havalimanı’nın otoparkına bırakmayı düşünüyorsanız, bu sayfadan İstanbul Havaalanı Otopark Ücretleri ve İstanbul Havalimanı’na yakın ucuz otopark alternatifleri ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

Büyükçekmece HAVAİST İletişim Bilgileri

HAVAİST firmasıyla iletişime geçmek için;

  • HAVAİST Çağrı Merkezi: 0850 888 33 34
  • Kayıp Eşya için: 0538 231 74 83
  • www.hava.ist adresindeki iletişim kutusunu kullanabilirsiniz.
  • info@hava.ist adresine mail atabilirsiniz.
  • İBB Alo 153 Beyaz Masa’yı arayabilirsiniz.

havaist büyükçekmece durağı, büyükçekmece nasıl gidilir istanbul havalimanı, büyükçekmece istanbul havalimanı, havaist büyükçekmece istanbul havalimanı, havaş büyükçekmece, büyükçekmece istanbul havalimanı, büyükçekmece istanbul havalimanı kaç km, büyükçekmece istanbul havalimanı kaç km, büyükçekmeceden istanbul havalimanına nasıl gidilir, büyükçekmece istanbul havalimanı iett,  büyük çekmeceden istanbul havalimanına nasıl gidilir, büyükçekmece istanbul havalimanı kaç km, tepecik istanbul havalimanı otobüs saatleri, kumburgaz istanbul havalimanı, güzelşehir istanbul havalimanı, büyükçekmece yeni havalimanı otobüs saatleri, büyükçekmece yeni havalimanı taksi, büyükçekmece yeni havalimanı transfer, kumburgaz istanbul havalimanı transfer, kumburgaz istanbul havalimanı taksi, büyükçekmece istanbul havalimanı metro, büyükçekmece istanbul havalimanı transfer, büyükçekmece istanbul havalimanı iett, büyükçekmece istanbul havalimanı arası kaç km, havabus büyükçekmece, büyükçekmeceden istanbul havalimanına nasıl gidilir, kumburgaz yeni havalimanı otobüs saatleri, havaş tepecik istanbul havalimanı, tepecikten istanbul havalimanına nasıl gidilir, güzelşehir istanbul havalimanına nasıl gidilir, havabus büyükçekmece istanbul havalimanı, kumburgaz yeni havalimanı kaç km, havabüs kumburgaz durağı nerede, havaş kumburgaz durağı nerede, tepecik istanbul havalimanı havaist saatleri, büyükçekmece havaş, büyükçekmeceden yeni havalimanına nasıl gidilir, büyükçekmece havaş istanbul havalimanı, havaş büyükçekmece durağı, kumburgaz istanbul havalimanı taksi ücreti, havaist büyükçekmece kalkış yeri

www. Havalimanı Ulaşım .com

İstanbul Havalimanlarından Son Gelişmeler

www. Havalimanı Ulaşım .com

Aradığınızı Bulamadınız Mı?
İsterseniz Sitede Arama Yapın

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Birkaç kelime yazın:
kadıköy havaist saatleri”, “sarıyerden istanbul havalimanına”, “havaş durakları
Dinamik arama kutusunu kullanarak sitenin tümünde arama yapabilirsiniz.
Arama kelimelerini yazmaya başladığınızda aramanızla ilgili sonuçlar listelenecek.

HavalimanıUlaşım.com Hakkında

Merhaba

www.havalimaniulasim.com sitesi olarak

İstanbul’da Yeni İstanbul Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanları’nı kullanacak olan yolculara, İstanbul’un tüm ilçelerinden havalimanına nasıl gidebileceklerini tüm detaylarıyla anlatıyoruz.

İstanbul Havalimanı’na ve Sabiha Gökçen Havalimanı’na İstanbul’un 40’tan fazla noktasından yolcu taşıyan HAVAİST otobüsleri ile ilgili tüm bilgiler, şehir merkezinden havaalanı’na metro ulaşımı, havalimanı’na giden İETT hatları ve İstanbul’un tüm ilçelerinden  havalimanına taksi ücretleri gibi bilgiler, en güncel haliyle ve tüm detaylarıyla sitemizde kullanıcıların bilgisine sunuyoruz.

Siteye giren tüm kullancılar, kullanım koşullarını kabul etmiş sayılır.

İyi yolculuklar.. ✈

www. Havalimanı Ulaşım .com

Havalimanı Ulaşım .com

İstanbul Havaalanına Nasıl Gidilir? Sabiha Gökçen Havaalanı'na Nasıl Gidilir?
İstanbul'da havalimanına ulaşımla ilgili ihtiyacınız olan tüm bilgiler tek bir yerde.
İyi Yolculuklar.

Merhaba. “Büyükçekmece’den İstanbul Havalimanı’na nasıl gidilir” sorusunu cevaplamadan önce “İstanbul Havalimanı nerede?” ve “İstanbul Havalimanına ulaşım” bilgilerine genel itibariyle bir bakalım. Ardından Büyükçekmece’den İstanbul Havalimanı’na nasıl gidileceğini anlatacağız.

İsterseniz aşağıdaki kutudaki başlıklara tıklayarak ilgili başlığa hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.


İstanbul Havalimanı Nerede?

İstanbul Havalimanı açıldı açılmasına ama, öyle bir yere açıldı ki, İstanbullular dahi 3. Havalimanı nerede tam olarak bilmiyor. Bunun sebebi İstanbul Havalimanının şehir merkezinin dışında bir yere yapılmış olması. Yeni İstanbul Havalimanı İstanbul’un kuzeyinde, Arnavutköy ilçesi sınırları içinde Karadeniz kıyısında bulunuyor. Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün de bulunduğu Kuzey Marmara Otoyolu üzerinde bulunan İstanbul Havalimanının Taksim’e uzaklığı yaklaşık 50 km.

İstanbul Havalimanı Nerede

İstanbul Havalimanı Ulaşım Bilgileri

3. Havalimanı nerede sorusunu cevaplandırdıktan sonra gelelim 3. havalimanı ulaşım bilgilerine. İstanbul Havalimanı 29 Ekim 2018’de açıldığında Atatürk Havalimanı faaliyetine son verecek ve tüm uçuşlar yeni İstanbul Havalimanı’na aktarılacaktı. Fakat açılış günü yapılan açıklamayla, ileride açıklanacak ikinci bir tarihe kadar (önce 1 Ocak 2019 daha sonra 3 Mart 2019 olarak açıklandı) İstanbul Havalimanı’ndan sınırlı sayıda uçuş yapılacağı ve Atatürk Havalimanı’nın faaliyetine devam edeceğini öğrendik. Şu an için İstanbul Havalimanı’ndan günlük çok az sayıda uçuş yapılıyor. İstanbul Havalimanına günde kaç uçak iniyor bilgisini görmek için https://havalimaniulasim.com/yeni-istanbul-havalimanindan-yapilan-ucuslar-ve-saatleri/ sayfamıza bakabilirsiniz.

Bunu söyledik, çünkü 3. Havalimanı uçuş sayısı az olduğu için İstanbul Havalimanı İETT seferleri ve  İstanbul Havalimanı Havaş (HAVAİST) seferleri şu an için az sayıda seferle yapılıyor. Zaman içinde 3. Havalimanı yolcu sayısı arttıkça 3. havalimanı ulaşım imkanları da artacak.İstanbul Havalimanı İETT seferleri şu an için H2 Mecidiyeköy, H3 Halkalı ve H4 Havalimanı (Atatürk) olmak üzere 3 hat üzerinden yapılıyor. 3. Havalimanı İETT hatları ile ilgili detaylı bilgileri https://havalimaniulasim.com/istanbul-havalimani-iett-hatlari/ sayfamızda bulabilirsiniz.

İstanbul Havalimanı HAVAŞ hizmeti, İETT’nin şirketi tarafından HAVAİST ismiyle sunuluyor. İstanbul Havalimanı tam kapasiteyle çalışmaya başladığında HAVAİST seferleri İstanbul’un 15 noktasından yapılacak. Fakat şu an için HAVAİST otobüsleri yalnızca 5 noktaya hizmet veriyor. İstanbul Havalimanı Havaş (HAVAİST) seferleri ile ilgili  detaylı bilgiler için https://havalimaniulasim.com/havaist-durak-saat-guzergah-ucret-bilgileri/ sayfamıza bakabilirsiniz.

İstanbul Havalimanı metro hattı henüz inşa aşamasında. 2019 yılının başlarında açılması planlanan M11 Gayrettepe-Yeni Havalimanı metro hattı sayesinde metrobüsle Zincirlikuyu’ya gelip oradan İstanbul Havalimanına metro ile gitmek mümkün olacak. Aynı şekilde Yenikapı-Taksim-Hacıosman metrosuya Gayrettepe istasyonuna gelip oradan Yeni Havalimanı metro hattı na geçmek de mümkün olacak. Bu hattın haricinde ileriki bir tarih için İstanbul Havalimanı ile Halkalı arasında da bir metro hattı yapılması planlanıyor.

İstanbul Havalimanına taksi ile de gidebilirsiniz. Fakat bu diğer yöntemlere göre biraz pahalı olabilir. İstanbul havalimanına taksi ücretleri gideceğiniz ilçeye göre değişiklik göstermekle birlikte fikir vermesi açısından söyleyelim; Taksim’den İstanbul Havalimanına taksi ücreti yaklaşık 120 lira civarında tutar.

İstanbul Havalimanına kendi aracınızla da gidebilirsiniz. Avrupa yakasında İstanbul Havalimanına gitmek için Hasdal kavşağından Kemerburgaz yönüne bağlanıp D-020 yolunu takip ederek, ya da İSTOÇ kavşağından O-07  ücretli otoyolunu takip ederek İstanbul Havalimanına ulaşabilirsiniz.

Anadolu yakasından İstanbul Havalimanına gitmek için de ya FSM Köprüsünü kullanarak Hasdal Kavşağı güzergahından D-020 yolundan, ya da Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nü kullanarak O-06 ücretli otoyolu üzerinden devam ederek İstanbul Havalimanına ulaşabilirsiniz.

İstanbul Havalimanına ulaşım için kullanılan otoyolları ve gişeleri haritada görmek isterseniz https://ysskoprusuveotoyolu.com.tr/tr/harita adresine bakabilirsiniz.

Yazımızın devamında Büyükçekmece’den İstanbul Havalimanı yol güzergahı hakkında da bilgi vereceğiz.

İstanbul Havalimanı Yol Haritası / kaynak: www.igairport.com

Bu kadar ön bilgiden sonra gelelim “Büyükçekmece’den istanbul havalimanına nasıl gidilir” sorusunun cevabına.


Büyükçekmece’den İstanbul Havalimanına Metro İle Gidilir Mi?

İstanbul Havalimanı Metro Hattı
İstanbul Havalimanı Metro Hattı

İSTANBUL HAVALİMANI METROSUNUN KAĞITHANE-HAVALİMANI ETABI 22 OCAK 2023 PAZAR GÜNÜ AÇILIYOR. GAYRETTEPE İSTASYONU DAHA SONRA HİZMETE GİRECEK!!!

Metro inşaatı bittiğinde  M11: Gayrettepe – Yeni Havalimanı Metro Hattı sayesinde Gayrettepe’den İstanbul Havalimanına metro ile ulaşabileceksiniz. Fakat Büyükçekmece’den yeni havalimanına metro ile gitmek pek mantıklı değil gibi görünüyor. Çünkü Büyükçekmece Gayrettepe’ye ters tarafta kalıyor. 

İstanbul Havalimanı metrosunun 2. etabı (Halkalı-Havalimanı) hizmete girdiği zaman biraz daha kolay olacak.

Büyükçekmece’den İstanbul Havalimanına Giden İETT Hattı Var Mı?

İstanbul Havalimanı İETT Seferleri
İstanbul Havalimanı İETT Seferleri

Büyükçekmece’den İstanbul Yeni Havalimanı’na İETT otobüsleriyle gitmek isterseniz, direk Büyükçekmece’den kalkan bir İETT hattı yok. Mevcut İETT hatlarına baktığımızda Büyükçekmece’den İstanbul Havalimanına İETT ile gitmek pek mantıklı değil. Belki ilerleyen dönemde uçuş sayısı arttıkça İstanbul Havalimanına giden İETT hatları artar ve Büyükçekmece’den da İETT otobüsleriyle yeni havalimanına gitmek mümkün olur.

İstanbul Havalimanı’na giden İETT saatleri ve hatları için https://havalimaniulasim.com/istanbul-havalimani-iett-hatlari/ adresine bakabilirsiniz.Büyükçekmece’den İstanbul Havalimanına HAVAŞ (HAVAİST) Var Mı?

İstanbul Havalimanı HAVAŞ
İstanbul Havalimanı HAVAŞ / HAVAİST

Daha önceden aşina olduğumuz HAVAŞ ve HAVABÜS e benzer şekilde, İstanbul 3. Havalimanı HAVAŞ hizmeti HAVAİST araçlarıyla sağlanacak.

Peki “Büyükçekmece’den 3. Havalimanı’na HAVAİST var mı?” Evet, var.

Peki “Büyükçekmece HAVAİST durağı tam olarak nerede?”  TÜYAP metrobüs durağının çıkışındaki İETT durağından kalkan HAVAİST araçlarıyla Büyükçekmece’den 3. Havalimanı’na gidebilirsiniz.

Bu arada unutmadan söyleyelim, HAVAİST araçlarında sadece İSTANBULKART geçerli. Nakit ya da kredi kartıyla ödeme yapılmıyor.

HAVAİST durakları, HAVAİST ücretleri, HAVAİST saatleri ve HAVAİST güzergah bilgileri için  https://havalimaniulasim.com/havaist-durak-saat-guzergah-ucret-bilgileri/ adresine bakabilirsiniz.Büyükçekmece’den İstanbul Havalimanı Taksi Ücreti Ne Kadar Tutar?

İstanbul Havalimanı Taksi Ücretleri
İstanbul Havalimanı Taksi Ücretleri

İstanbul Havalimanı Büyükçekmece’ye yaklaşık 45-50 km mesafede.

Büyükçekmece’den İstanbul 3. Havalimanı’na taksi yle gitmek isterseniz 3. havalimanı taksi ücreti yaklaşık …… lira civarında tutar. Ve bu yolculuk yaklaşık 45-50 dk sürer.Büyükçekmece’den İstanbul Havalimanına Yol Tarifi

İstanbul Havalimanı'na Yol Tarifi
İstanbul Havalimanı’na Yol Tarifi

Son olarak “İstanbul Havalimanına arabayla nasıl gidilir?” diye soranlar için Büyükçekmece’den 3. Havalimanı’na yol tarifini de verelim ve yazımızı bitirelim.

 
İstanbul Havalimanı Yol Haritası

İstanbul Havalimanı Yol Haritası / kaynak: www.igairport.com

İyi yolculuklar.. 🙂

Büyükçekmece’den İstanbul Havalimanı’na Nasıl Gidilir sorusunu cevapladığımız yazımız umarız sizin için faydalı olmuştur.

Lütfen bizi sosyal medya hesaplarınızda paylaşın.

Tekrar görüşmek üzere,

İyi yolculuklar.. ✈


Bu yazıyı aşağıdaki butonlar yardımıyla WhatsApp , SMS ve E-Mail yoluyla arkadaşlarınıza mesaj olarak gönderebilir; Sosyal medya butonları sayesinde Facebook, Twitter, Pinterest vb… sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz.


⚠️Bu yazı 24.01.2019 tarihinde yayınlandı/güncellendi. O tarihten bu yana hatlarda, duraklarda, güzergah ve ücret bilgilerinde değişiklik olmuş olabilir. Buradaki bilgileri teyit etmeden yola çıkmayın. ⚠️


Siz de alternatif güzergah fikrinizi yorum kısmından bizimle paylaşabilirsiniz, böylece herkes için daha yararlı bir sayfa oluşturabiliriz.