Cumartesi, Aralık 9, 2023
Genel

İstanbul Yeni Havalimanı Nerede?

İstanbul’a 3. havalimanı projesi açıklandığından beri herkes aynı soruyu soruyor: ” İstanbul Yeni Havalimanı Nerede? ” Son 10 yılda İstanbul o kadar büyüdü ki, İstanbullular bile bu büyümeye yetişemedi.

Yakın zaman kadar “İstanbul’un dışı” saydığımız Avcılar, özellikle metrobüsün hayatımıza girmesiyle şehir merkezinin bir parçası haline geldi ve Avcılar’dan daha ilerideki Beylikdüzü ve hatta Büyükçekmece bile merkeze yaklaştı. Kuzeyde de Esenyurt şehir merkezinin bir parçası haline geldi.

Diğer taraftan Başakşehir ve Bahçeşehir, hızlı bir inşaat süreciyle kısa zamanda binlerce konutluk ilçeler haline geldiler. TEM in kuzeyinde bulunan ve çoğu askeri alanlar olan Hasdal vb. civarındaki yerlerin zamanla imara açılmasıyla birlikte Ayazağa, Kemerburgaz, Göktürk gibi yerler de hızlı bir şekilde merkezle birleşmeye başladı.

İşte tüm bu hızlı gelişimin bir parçası olarak, en kuzeyde Karadeniz’in kıyısında bulunan Arnavutköy ilçesi de bu hızlı gelişimden nasibini aldı. İstanbul’da yaşayan milyonlarca İstanbullu’nun çok yakın zamana kadar adını dahi duymadığı Arnavutköy, 3. Havalimanı inşaatı ile birlikte bir anda hayatımıza girdi. Hem yeni İstanbul Havalimanı hem de Yavuz Sultan Selim köprüsünün devamındaki Kuzey Marmara Otoyolu ile birlikte bir anda İstanbul’un önemli bir merkezi haline geldi Arnavutköy.

İstanbul Yeni Havalimanı Nerede Harita

Peki İstanbul Yeni Havalimanı Nerede?

Yukarıdaki resimden de görüleceği üzere İstanbul Yeni Havalimanı İstanbul’un en kuzeyinde, Başakşehirîn kuzeyinde, Karadeniz’in kıyısında, Arnavutköy ilçesi sınırları içinde Tayakadın mevkiinde, Kuzey Marmara Otoyolu üzerinde bulunuyor.

Aşağıdaki haritada İstanbul Havalimanı’nın tam konumunu, İstanbul Havalimanı’na giden ücretli ücretsiz otoyolları ve HAVAİST kalkış noktalarını görebilirsiniz.

Şu anda çok sapa ve merkeze uzak bir noktada olduğu düşünülen yeni İstanbul Havalimanı, İstanbul’un bu hızlı gelişimi de göz önüne alındığında, yakın zamanda çok daha merkezi bir konumda kalacak. Özellikle metro hattının ve bağlantı yollarının tamamlanmasıyla, İstanbul Yeni Havalimanı ulaşım imkanları da gelişecek ve 3. havalimanına ulaşım da kolaylaşacak.

Eğer ” İstanbul 3. havalimanına nasıl gidilir? ” diye soruyorsanız, İstanbul’un tüm ilçelerinden yeni İstanbul Havalimanına ulaşım bilgilerini https://havalimaniulasim.com/yeni-istanbul-havalimanina-ulasim/ sayfamızda bulabilirsiniz. İstanbul yeni havalimanı metro, İstanbul yeni havalimanı HAVAİST (havaş) ve İstanbul yeni havalimaı iett bilgilerini detaylı bir şekilde sayfamızda bulabileceğiniz gibi, şehir merkezinden 3. havalimanına taksi kaç para yazar ve kendi özel aracınızla istanbul havalimanına gitmek için hangi güzergahı izlemeniz gerektiğini de yine sayfamızda bulabilirsiniz.

İyi yolculuklar..


Bu yazıyı aşağıdaki butonlar yardımıyla WhatsApp , SMS ve E-Mail yoluyla arkadaşlarınıza mesaj olarak gönderebilir; Sosyal medya butonları sayesinde Facebook, Twitter, Pinterest.. sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir