Cumartesi, Aralık 9, 2023
İstanbul Havalimanı

İstanbul Maratonu Dolayısıyla Bazı HAVAİST Durakları ve Güzergahları İptal Olacak.

3 Kasım Pazar günü İstanbul Maratonu koşulacak. 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve bazı yollar trafiğe kapatılacak. HAVAİST otobüsleri bazı duraklara uğramayacak. Pazar günü uçağı olup İstanbul Havalimanı’na gideceklerin planlarını buna göre yapmaları iyi olur. ?

İstanbul Maratonu’nun koşu güzergahı üzerinde kalan Bakırköy İDO, Yenikapı İDO, Beşiktaş Meydan, Eminönü, Sultanahmet durakları muhtemelen koşu süresince hizmet vermeyecek.

Pazar günü iptal olan güzergah/duraklar ve alternatif rotalarla ilgili güncel bilgileri şu kanallardan alabilirsiniz:

♦ www.instagram.com/hava.ist/
♦ twitter.com/havaist1
♦ www.facebook.com/havaist1/
♦ ALO 153 Beyaz Masa

İyi yolculuklar.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Vodafone 41. #İstanbulMaratonu nedeniyle tüm parkur güzergâhı ve bağlantılı tüm yollar, 3 Kasım 2019 Pazar günü saat 03.00 ile 15.00 arasında trafiğe kapalı olacak. 3 Kasım 2019 tarihinde hatlarımız güzergâhlarında bulunan; Bakırköy, Yenikapı ve Eminönü sahil yolları ile Beşiktaş mevki yolları 03:00 – 15:00 saatleri arası trafiğe kapalı olacaktır. Bu doğrultuda misafirlerimize; * İST-1 Yenikapı hattımız, gidiş-dönüş olmak üzere Yenikapı Marmaray Durağı kalkış ve varışlı, * İST-4 Bakırköy hattımız, gidiş-dönüş olmak üzere Ataköy 3.Kısım Durağı kalkış ve varışlı, * İST-5 Beşiktaş hattımız, gidiş-dönüş olmak üzere Zincirlikuyu Durağı kalkış ve varışlı ve * İST-20 Sultanahmet hattımız, gidiş-dönüş olmak üzere Kasımpaşa Sosyal Tesisleri önü Piyalepaşa Durağı kalkış ve varışlı olmak üzere hatlarımızın, ilgili saat ve tarih aralığında sadece belirtilen duraklar ile hizmet vereceğini önemle bildirmek isteriz.

hava.ist (@hava.ist)’in paylaştığı bir gönderi ()

İETT’den konuyla ilgili yapılan açıklama şu şekilde:

Pazar günü koşulacak Vodafone 41. İstanbul Maratonu’nda yollar bu kez araçlar için değil, sporseverler için açılacak. 15 Temmuz Şehitler Köprüsü dahil tüm parkur güzergâhı ve bağlantılı tüm yollar, 3 Kasım Pazar günü saat 03.00 ile 15.00 arasında trafiğe kapalı olacak. Metrobüs seferleri Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nden yapılacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki Spor İstanbul tarafından 3 Kasım Pazar günü “İstanbul Senin, Durma Koş” sloganıyla düzenlenecek 41. Vodafone İstanbul Maratonu’nda yollar araçlara bir süre kapatılacak. Dünyada iki kıta arasında koşu imkanı sunan tek maratonda bu eşsiz deneyimi yaşamak isteyenler için açılacak.15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nün Anadolu Yakası tarafında sabah 08.45 itibari ile ilk startın verileceği yarışta, koşular 15 dakika aralıkla 3 ana kategoride gerçekleşecek. Maraton (42,195 km) koşusu Sultanahmet’te, 15 km koşusu Yenikapı’da ve Halk Koşusu (8 km) ise Vodafone Park’ta sona erecek.

TRAFİĞE KAPANACAK YOLLAR

3 Kasım Pazar günü saat 03:00 – 15:00 arasında parkur güzergâhları ve bu güzergâhlara çıkan tüm yollar, saat 03.00 ile 15.00 arasında trafiğe kapalı olacak.

Metrobüs hattı Zincirlikuyu – Söğütlüçeşme ve Söğütlüçeşme – Zincirlikuyu arasında FATİH SULTAN MEHMET KÖPRÜSÜ güzergâhı ile seferlerini gerçekleştirecek.

Trafiğe kapanacak yollar şunlar:

Kısıklı Caddesi,  D-100 kuzey ve güney katılım, Kuşbakışı Caddesi Petrol-İş önü D-100 Karayolu güney katılım, Mahiriz Caddesi D-100 güney katılım, Altunizade Köprü üzeri D-100 güney-kuzey katılım, Tophanelioğlu Caddesi Gold Bilgisayar önü D-100 güney-kuzey katılım, Beylerbeyi katılım, Güney Zincirlikuyu ayrımı, Sait Çiftçi katılımı, Fenerbahçe Göztepe’den gelip TEM ayrımına katılım, Botanik Bahçesi’nden Rıdvan Dedeoğlu istikametine katılım, Kuzey Ataşehir’den Rıdvan Dedeoğlu’na katılım,

FSM turnikelerinden gelip 1. Çevre Yolu ayrımı, güneyden gelip kuzeye katılım, Mustafa Kemal Köprü altından kuzeye katılım, Altunizade köprü altı halk koşusunun başladığı yer, maraton ile halk koşusu arası, park girişi, maratonun başladığı yer, park çıkışı, park çıkışı turnikeler arası ve kuzey turnike sahası, Avrupa yakasında, Merkez Komutanlığı ışıklar, Opel Gerçek önü, Sait Çiftçi köprü katılımı (E-5 Karayolu güney katılım), Sabancı Lisesi önü, Yıldız ışıklar, Akdoğan Sokak girişi, Ressam Hamdi Bey, Bostancı Veli, Abbasağa, Hasfırın, Serence Bey sokaklar, Ortaköy dönüşleri, Beşiktaş Meydan, Vestel ışıklar, Palangalar ışıklar, Ortaköy Meydanı, Muhakkik Sokak girişi, Akaretler ışıklar, VIP Otel önü, Bayıldım alt baş, Süzer Plaza önü, Kadırgalar Caddesi toprak yol dönüşleri, Mete Kavşağı, Gümüş Caddesi başı, Gümüşsuyu’ndan toprak yola iniş, Dolmabahçe ışıklar, Kahve Dünyası önü, Akyol Caddesi başı, Meclis-i Mebusan Yokuşu başı, Aydilimi Pastanesi yanı, Kabataş ışıklar, Fındıklı ışıklar, Deniz Limanı çıkışı, Salı Pazarı ışıklar, Boğazkesen Caddesi gelişi, Boğazkesen ışıklar, Tophane ışıklar, Revani Sokak gelişi, Kemeraltı ışıklar, Karaköy Meydanı, Perşembe Pazarı ışıklar, Azapkapı’dan Tarlabaşı’na mecburi istikamet, Şişhane Meydanı’ndan Bankalar Caddesi girişi, Tarlabaşı’ndan Perşembe Pazarı’na giriş, Şişhane ışıklardan Kasımpaşa’ya mecburi yön, Kasımpaşa’dan Unkapanı Köprü ayrımı, Perşembe Pazarı’ndan Unkapanı Köprü ayrımı, Sahil Kennedy Caddesi Ataköy Havuzlu Kavşak’tan Sirkeci ışıklara kadar kuzey ve güney istikameti, Ragıp Gümüşpala Caddesi, Reşadiye Caddesi, Atatürk Bulvarı, Mustafa Kemal Paşa Bulvarı, Sultanahmet At Meydanı, Yerebatan Caddesi, Klodfarer Caddesi, Nuruosmaniye Caddesi, Ayasofya Meydanı ile Galata ve Unkapanı köprüleri.

3 ANA KATEGORİ, 3 FARKLI GÜZERGÂH

Maraton katılımcıları, göğüs numaralarını göstererek İETT otobüsleri, metrobüs, raylı sistem, vapur ve deniz otobüslerinden ücretsiz faydalanabilecek. Maraton (42 km) ve 15 km sporcularını köprüye taşıyacak otobüsler, Taksim ve Sultanahmet Meydanı’ndan 07.00 – 07.30 saatleri arasında hareket edecek. Halk koşusu sporcularını start noktasına taşıyacak otobüsler ise Mecidiyeköy’den 07.00 – 08.00 saatleri arasında kalkacak.

YARIŞLARIN START SAATLERİ

08.45   Tekerlekli Sandalye Yarış Startı

09.00   42K Yarış Startı

09.15   15K Yarış Startı

09.45   8K Halk Koşusu “

2019 İstanbul Maratonu Güzergahı – Trafiğe Kapanacak Yollar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir