Cumartesi, Aralık 9, 2023
İstanbul Havalimanı

DİKKAT!!.. İstanbul Havalimanı HAVAİST Güzergahlarında ve Sefer Saatlerinde 1 Haziran’dan İtibaren Bazı Değişiklikler Yapıldı!..

Güncel Havaist Durakları ve Sefer Saatleri

1 Haziran’da yapılan değişiklikler Temmuz ayı içinde tekrar değiştirildi. Yeni değişikliklere göre bazı HAVAİST hatları ve durakları iptal edilerek, bu hatlarda İETT otobüsleri hizmet vermeye başladı. Bazı HAVAİST hatları ise tamamen kaldırıldı.

Örneğin Anadolu yakasında Çekmeköy, Sancaktepe, Samandıra, Tepeüstü ‘nden kalkan HAVAİST araçları kaldırıldı. Avrupa yakasında ise Zeytinburnu, Cevizlibağ, Ayvansaray, Hadımköy, Kayaşehir, Arnavutköy ‘den kalkan HAVAİST araçları kaldırıldı.

Biz de sitemizdeki HAVAİST hat durak saat bilgilerini yeni yapılan değişikliklere göre güncelledik. En güncel hat/durak bilgisini https://havalimaniulasim.com/havaist-durak-saat-guzergah-ucret-bilgileri/ sayfamızda bulabilirsiniz.

Güncel İETT Hatları

Daha önce yolcuların İstanbul Havalimanı’na HAVAİST araçlarıyla taşındığı bazı hatlar iptal edilerek, İETT otobüslerine devredildi.

Örneğin Hacıosman Metro ve Sarıyer’den kalkan HAVAİST araçları yerine artık İETT H-8 hattı hizmet vermeye başladı. Yine aynı şekilde Alibeyköy Otogarı ve Kemerburgaz’dan kalkan HAVAİST araçları yerine de  artık İETT H-7 hattı hizmet veriyor.

En güncel İETT hattı bilgilerini https://havalimaniulasim.com/istanbul-havalimani-iett-hatlari/ sayfamızda bulabilirsiniz.

Lütfen bu yazıyı sosyal medya hesaplarınız ve Whatsapp gruplarınızda paylaşarak daha fazla insanın konudan haberdar olmasına yardımcı olun.

İyi yolculuklar.

Eski Duyuru (Artık güncel değildir.)

İstanbul Havalimanına ulaşım ın en önemli unsurlarından olan Havaist sefer saatleri nde ve güzergahlarında 1 Haziran dan geçerli olarak bazı değişiklikler yapıldı.

Tam da Ramazan Bayramı ve yaz tatili arefesinde yapılan ve son anda duyurulan bu değişiklikler, özellikle bayram ve yaz tatili için İstanbul Havalimanı’na gidecek İstanbullular için büyük sıkıntılar doğurabilir.

Lütfen bu yazıyı sosyal medya hesaplarınız ve Whatsapp gruplarınızda paylaşarak daha fazla insanın konudan haberdar olmasına yardımcı olun.

İETT’nin 1 Haziran tarihinde kendi resmi internet sitesinde paylaştığı duyuru metnine göre HAVAİST Yaz Tarifesi nde şu değişiklikler yapılmış. (https://www.iett.istanbul/tr/main/announcement/istanbul-havalimani-hatlari-degisiklikleri/1729)

İETT Duyuru Metni

İstanbul Havalimanı ulaşımında hizmet veren hatlarımızda bazı değişiklikler yapılmıştır.

 • H-2 Mecidiyeköy – İstanbul Havalimanı hattında güzergah değişikliği yapılmıştır. Yeni güzergah;
  Mecidiyeköy Metrobüs-Gazhane Yolu-Çağlayan Yolu-Kağıthane Tünel-Sünnet Köprüsü-Bilgi Üniversitesi-Silahtar-Fevzi Çakmak Caddesi-Araphan-Fevzi Çakmak Camii-Namık Kemal-Fabrikalar-Çobançeşme-Bayramoğlu-Nato Evleri-Hasdal-Kemer Yolu-Orman Yolu-Kıyı Emniyeti-Mandıralar-Arıtma Tesisleri-Şantiye Şefliği-Role İstasyonu-Kemer-Lale-Kemer Evleri-Orman İşletmesi-Ragıp Kutman İÖO.-Kemerburgaz-Cengiz Topel Cad.-Pirinçliköy Yolu-Selanik Bulvarı-Bahçeler-Sur-Kartal Çeşme-Hisar Eğitim Okulları-İstanbul Caddesi-Göktürk Em.Amirliği-İstanbul Havalimanı
 • H-6 Mescid-i Selam / Arnavutköy – İstanbul Havalimanı hattımız 01.06.2019 tarihi itibarıyla Mescid-i Selam – Habibler – Fenertepe Yolu – Arnavutköy Devlet Hastanesi – Arnavutköy Belediyesi – Taşoluk Belediyesi – İstanbul Havalimanı güzergahında hizmet vermeye başlamıştır.
 • İST-1 Yenikapı-İstanbul Havalimanı hattında güzergah değişikliği yapılmıştır. Yeni güzergah;
  Yenikapı İDO-Yenikapı Marmaray-Aksaray-Ulubatlı-Ayvansaray-İstanbul Havalimanı
 • İST-4 Bakırköy-İstanbul Havalimanı hattına Zeytinburnu deparı eklendi. Depar hattın güzergahı;
  Zeytinburnu-Tınaztepe-Cevizlibağ-Ayvansaray- Nurtepe Viyadük – İstanbul Havalimanı (yeni güzergâh)
 • İST-7 Kadıköy-İstanbul Havalimanı hattında güzergah değişikliği yapılmıştır. Yeni güzergah;
  Kadıköy – Acıbadem Köprüsü – Uzunçayır Metrobüs – Göztepe Köprüsü – Yenisahra – Kavacık Köprüsü – İstanbul Havalimanı
 • İST-10 Madenler-İstanbul Havalimanı hattında güzergah değişikliği yapılmıştır. Yeni güzergah;
  Otoban Girişi-Tepe Üstü-Kavacık Köprüsü-İstanbul Havalimanı
 • İST-15 Bahçeşehir/Başakşehir-İstanbul Havalimanı hattında güzergah değişikliği yapılmıştır. Yeni güzergah;
  Bahçeşehir-Ispartakule Blokları-Temapark-Merkez Kayaşehir-Başakşehir Metrokent-İstanbul Havalimanı
 • İST-17 Avcılar/Halkalı İstasyon-İstanbul Havalimanı hattında güzergah değişikliği yapılmıştır. Yeni güzergah;
  İ.Ü.Avcılar Kampüsü-Küçükçekmece-Halkalı İstasyon-Halkalı Park-Güneşpark Evleri-Atatürk Mahallesi-Demirciler Sitesi-İstanbul Havalimanı
 • İST-6 Alibeyköy Cep Otogarı – İstanbul Havalimanı, İST-11 Arnavutköy – İstanbul Havalimanı, İST-12 Kemerburgaz – İstanbul Havalimanı, İST-14 Başakşehir – İstanbul Havalimanı, İST-16 Mahmutbey Metro – İstanbul Havalimanı, İST-18 Mecidiyeköy – İstanbul Havalimanı hatları kaldırılmıştır.

HAVAİST Seferleri

HAVAİST Seferleri ile ilgili güncel ve detaylı bilgileri HAVAİST sayfamızda bulabilirsiniz.

Lütfen bu yazıyı sosyal medya hesaplarınız ve Whatsapp gruplarınızda paylaşarak daha fazla insanın konudan haberdar olmasına yardımcı olun.

İyi yolculuklar.


✈ Bu bilgiler İETT’nin internet sitesi http://www.iett.ist adresinden alınmıştır. ⚠️En güncel ve doğru bilgileri almak için İETT’nin sitesine de bakmanızı öneririz.⚠️

 

İstanbul Havalimanı HAVAİST Durak Saat Güzergah Ücret Bilgileri

 


✈ İstanbul Havalimanı ‘na metro ile gitmek isterseniz, M-11 Gayrettepe – İstanbul Havalimanı Metro Hattı hakkında detaylı bilgileri öğrenmek için tıklayın:

İstanbul Havalimanı Metro Hattı | M11: Gayrettepe – İstanbul Havalimanı – Halkalı


✈ İstanbul Havalimanı ‘na taksi ile gitmek isterseniz, İstanbul’un tüm ilçelerinden ortalama İstanbul Havalimanı taksi ücretlerini öğrenmek için tıklayın:

İstanbul Havalimanı Taksi Ücretleri


İyi yolculuklar.. ✈Bu yazıyı aşağıdaki butonlar yardımıyla WhatsApp , SMS ve E-Mail yoluyla arkadaşlarınıza mesaj olarak gönderebilir; Sosyal medya butonları sayesinde Facebook, Twitter, Pinterest vb… sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz.


⚠️Bu yazı 01.06.2019 tarihinde yayınlandı/güncellendi. O tarihten bu yana hatlarda, duraklarda, güzergah ve ücret bilgilerinde değişiklik olmuş olabilir. Buradaki bilgileri teyit etmeden yola çıkmayın. ⚠️


Siz de alternatif güzergah fikrinizi yorum kısmından bizimle paylaşabilirsiniz, böylece herkes için daha yararlı bir sayfa oluşturabiliriz.


• Arama Kutusu Size Yardımcı Olabilir..

Arama Kutusu ?

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Arama kutusuna “HAVAİST Saatleri” “Kadıköy” “Sarıyer” “Avcılar” “Yalova” “Tekirdağ” “Havalimanı İETT Hatları” “Taksimden İstanbul Havalimanı” “Taksi ücreti” vb. yazarak ilgili konuya ulaşabilirsiniz.Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir