1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (5 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 4,80. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...
Tekirdağ’dan İstanbul Havalimanı’na Ulaşım Bilgileri

Tekirdağ’dan İstanbul Havalimanı’na Ulaşım Bilgileri

Tekirdağ’dan İstanbul Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

Merhaba

İstanbul 3. Havalimanı sonunda açıldı. Öncelikle İstanbul’a ve ülkemize hayırlı olsun.

İstanbul Havalimanı açıldı açılmasına ama, öyle bir yere açıldı ki, İstanbullular dahi 3. Havalimanına nasıl gidileceğini bilmiyor.

Merak etmeyin, biz size Tekirdağ’dan İstanbul 3. Havalimanı’na gidişin tüm yollarını anlatacağız.

  • “Tekirdağ’dan yeni İstanbul Havalimanına otobüsle gidebilir miyim?”
  • “Tekirdağ’dan yeni İstanbul havalimanına HAVAŞ var mı?”
  • “Tekirdağ’dan İstanbul 3. Havalimanına taksi ile gitmek kaç para tutar, ne kadar sürer?”
  • “Tekirdağ’dan İstanbul 3. Havalimanı’na kendi arabamla gitmek için hangi güzergahı kullanmalıyım?”
    gibi tüm sorularınızın cevabını yazımızın devamında bulabileceksiniz.

Haydi başlayalım.. Tekirdağ’dan Yeni İstanbul Havalimanı’na Metro ile Nasıl Gidilir?

4. Levent'ten İstanbul Yeni Havalimanı'na Metro İle Ulaşım

Tekirdağ’dan İstanbul Yeni Havalimanı’na Metro İle Ulaşım

İstanbul Yeni Havalimanı’na metro hattı henüz hizmete girmedi. 2019 un başlarında inşaatın tamamlanıp hizmete açılması planlanıyor.

Metro hattı hizmete açıldığında İstanbul 3. Havalimanı’na metroyla gitmek için önce Zincirlikuyu/Gayrettepe’ye gitmeniz gerekecek çünkü M11: Gayrettepe – Yeni Havalimanı Metro Hattı‘ nın ilk durağı Gayrettepe’de.

Aslına bakarsanız, Tekirdağ’dan İstanbul’a geldikten sonra İstanbul 3. havalimanına metroyla gitmek pek de mantıklı görünmüyor.  Alibeyköy ya da Esenler Otogarı’ndan kalkan HAVAİST (HAVAŞ) araçlarını kullanmanız sizin, için daha mantıklı ve kolay olacaktır.

HAVAİST araçlarının detayı yazımızın devamında.

Tekirdağ’dan İstanbul Yeni Havalimanı’na Nasıl Gidilir


 Tekirdağ’dan Yeni İstanbul Havalimanı’na HAVAİST (HAVAŞ) ile Ulaşım Bilgileri

4. Levent'ten İstanbul Yeni Havalimanı'na HAVAİST İle Ulaşım

Tekirdağ’dan İstanbul Yeni Havalimanı’na HAVAİST (HAVAŞ) İle Ulaşım

“Tekirdağ’dan yeni İstanbul Havalimanına HAVAŞ var mı?”

Daha önceden bildiğimiz HAVAŞ ve HAVABÜS e benzer şekilde, İstanbul Yeni Havalimanı’na HAVAİST araçlarıyla ulaşım sağlanacak.

Peki “HAVAİST (HAVAŞ) araçları nereden kalkıyor?” “Esenler Otogarı’ndan HAVAİST var mı?” ya da “Havalimanına giden HAVAİST (HAVAŞ) aracına nereden biniliyor?” diye soranlara hemen cevap verelim.

Evet var.

Tekirdağ’dan İstanbul’a şehirlerarası otobüslerle geldikten sonra,  Alibeyköy Otogarı’ndan ya da Esenler Otogarı‘ndan kalkan HAVAİST araçlarıyla İstanbul 3. Havalimanı’na gidebilirsiniz.

Alibeyköy Otogarı’ndan ve Esenler Otogarı’ndan kalkan HAVAİST araçlarının güzergah durak saat ücret bilgilerini http://havalimaniulasim.com/havaist-durak-saat-guzergah-ucret-bilgileri/ adresinde bulabilirsiniz.

Bu arada unutmadan söyleyelim, HAVAİST araçlarında sadece İSTANBULKART geçerli. Nakit ya da kredi kartıyla ödeme yapılmıyor. Endişelenmeyin, otogarlarda İSTANBULKART temin edebileceğiniz büfeler ve otomatlar bulunuyor.

Tekirdağ’dan İstanbul Havalimanı’na Nasıl Gidilir


 Tekirdağ’dan Yeni İstanbul Havalimanı’na Taksi ile Ulaşım Bilgileri

4. Levent'ten İstanbul 3. Havalimanı'na Ulaşım bilgileri

Tekirdağ’dan İstanbul 3. Havalimanı’na Ulaşım bilgileri

  • “Tekirdağ’dan İstanbul 3. Havalimanına taksi ne kadar tutar?”
  • “Tekirdağ’dan Yeni İstanbul Havalimanı’na taksi kaç para yazar?”
  • “Tekirdağ’dan Yeni İstanbul Havalimanı’na taksiyle gitmek kaç saat sürer?”

Yeni İstanbul Havalimanı Tekirdağ’a yaklaşık 140-150 km mesafede.

Tekirdağ’dan İstanbul 3. Havalimanı’na taksiyle gitmek isterseniz taksi ücreti yaklaşık 500-600 lira civarında tutar. Tabi bu ücret taksiciyle yapaağınız pazarlığa göre değişiklik gösterebilir.

Tekirdağ’dan yeni İstanbul Havalimanı’na ulaşmanız yaklaşık 2-2.5 saat sürer. (İstanbul trafiğini göz önüne alarak bu sürenin artabileceğini de unutmayın) Tekirdağ’dan Yeni İstanbul Havalimanı’na Özel Aracımla Nasıl Giderim? (Yol Tarifi)

4. Levent'ten İstanbul Yeni Havalimanı'na Özel Aracınız İle Ulaşım

Tekirdağ’dan İstanbul Yeni Havalimanı’na Özel Aracınız İle Ulaşım

“Tekirdağ’dan İstanbul 3. Havalimanı’na kendi aracımla nasıl giderim?” diye soranlar için yol tarifi şu şekilde:

Tekirdağ’dan yola çıkarak, Silivri’ye gelmeden Avrupa otoyolu bağlantı yolundan otobandan İstanbul istikametine devam edin. Silivri gişelerinden otobandan çıkın ve ardından sağdan Akören/Fener istikametine dönün. Girdiğiniz yolu takiben Akören-Kabakça istikametini takip edip eski Kırklareli-İstanbul yoluna girin. Ardından Arnavutköy/İstanbul Havalimanı tabelalarını takip ederek yaklaşık 2 saat 15 dakikalık bir yolculukla İstanbul Yeni Havalimanı’na ulaşabilirsiniz.

Yukarıdaki yol tarifi, İstanbul şehiriçi trafiğine girmeden İstanbul Havalimanı’na gitmeniz düşünülerek verilmiştir. “Bu yol çok karışık, ben bulamam” derseniz, alternatif olarak Silivri’den çıkmayıp otobandan İstanbul’a devam edip Mahmutbey/İSTOÇ kavşağından Başakşehir/İstanbul Havalimanı yönüne O-7 ücretli otoyoluna bağlanarak da İstanbul Havalimaı’na ulaşabilirsiniz. Aşağıdaki haritadan daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Tekirdağ’dan İstanbul Yeni Havalimanı’na Nasıl Gidilir sorusunu cevapladığımız yazımız umarız sizin için faydalı olmuştur.

Lütfen bizi sosyal medya hesaplarınızda paylaşıp daha çok insanın haberdar olmasına yardımcı olun.

Tekrar görüşmek üzere,

İyi yolculuklar..

Tekirdağ’dan İstanbul Yeni Havalimanı’na Nasıl Gidilir


Bu yazıyı aşağıdaki butonlar yardımıyla WhatsApp , SMS ve E-Mail yoluyla arkadaşlarınıza mesaj olarak gönderebilir; Sosyal medya butonları sayesinde Facebook, Twitter, Pinterest vb… sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz.


⚠️Bu yazı 09.02.2019 tarihinde yayınlanmıştır. O tarihten bu yana hatlarda, duraklarda, güzergah ve ücret bilgilerinde değişiklik olmuş olabilir. Buradaki bilgileri teyit etmeden yola çıkmayın. ⚠️


Siz de alternatif güzergah fikrinizi yorum kısmından bizimle paylaşabilirsiniz, böylelikle herkes için daha yararlı bir sayfa oluşturabiliriz.


 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (5 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 4,80. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...