İstanbul Havalimanı’ndan Kartal’a Ulaşım Bilgileri

Yeni İstanbul Havalimanı’ndan Kartal’a Nasıl Gidilir?

Merhaba

İstanbul’a hoşgeldiniz.

İstanbul Havalimanı açıldı açılmasına ama, öyle bir yere açıldı ki, İstanbullular dahi 3. Havalimanı’nın nerede olduğunu ve nasıl gideceğini tam olarak bilmiyor.

Merak etmeyin, biz size 3. Havalimanı’ndan Kartal’agidişin tüm yollarını anlatacağız.

  • “Yeni havalimanından Kartal’a HAVAŞ var mı?”
  • “Yeni İstanbul Havalimanından Kartal’a hangi İETT hatları gidiyor?”
  • “3. Havalimanından Kartal’a taksiyle gitmek kaç para tutar, ne kadar sürer?”
  • “Yeni İstanbul Havalimanın’nın Kartal’a uzaklığı kaç km?
  • “3. Havalimanından Kartal’a HAVAİST ne kadar?”
  • “Yeni havalimanından Kartal’a metroyla gidebilir miyim?”
    gibi tüm sorularınızın cevabını yazımızın devamında bulabileceksiniz.

Aşağıda sizler için İstanbul Yeni Havalimanı’dan şehir merkezine İETT, metro, HAVAİST, taksi ve özel aracınızla nasıl gidebileceğinizle ilgili bilgileri derledik. Süre, saat, mesafe, ücret bilgilerini içeren rehberimiz umarız sizin için faydalı olur.

Haydi başlayalım.. İstanbul Havalimanı’ndan Kartal’a Toplu Taşıma (İETT) ile Ulaşım Bilgileri

istanbul havalimanından kartala ulaşım iett
İstanbul Yeni Havalimanı’ndan Kartal’a İETT İle Ulaşım

İstanbul Yeni Havalimanı’ndan Kartal’a İETT otobüsleriyle gitmek isterseniz, direk Kartal’a giden bir İETT hattı yok fakat havalimanından kalkan H2: Yeni Havalimanı-Mecidiyeköy  hatlı İETT otobüslerine binerek Mecidiyeköy metrobüse gelip, Mecidiyeköy Viyadük İETT durağından geçen 252 Hat Nolu İETT otobüsüne binerek Kartal’a gidebilirsiniz.

Alternatif olarak Mecidiyeköy Metrobüs durağından metrobüsle Uzunçayır’a geçebilirsiniz. Uzunçayır Metrobüs Durağından metro, İETT otobüsleri ve dolmuşlarla Kartal’ın her yerine kısa sürede ulaşabilirsiniz.

İETT H2: Yeni Havalimanı-Mecidiyeköy otobüslerinin kalkış saatleri, hat güzergahı ve durakların yerleri gibi detaylı bilgiler için buraya tıklayarak İETT’nin sitesinden bakabilirsiniz.

İstanbul Havalimanı’na giden İETT hatlarıyla ilgili güzergah saat durak ücret bilgilerini http://havalimaniulasim.com/istanbul-havalimani-iett-hatlari/ adresinde bulabilirsiniz. İstanbul Havalimanı’ndan Kartal’a Metro ile Ulaşım Bilgileri

istanbul havalimanından kartala ulaşım metro
İstanbul Yeni Havalimanı’ndan Kartal’a Metro İle Ulaşım

İstanbul Yeni Havalimanı metro hattı henüz hizmete girmedi. 2019 un başlarında inşaatın tamamlanıp hizmete açılması planlanıyor.

İstanbul 3. Havalimanı’ndan Kartal’a metroyla direk gidilmiyor. Ama bir alternatif olarak, havalimanından metroya binip Gayrettepe’de ineceksiniz. Gayrettepe İstasyonunda Metrobüs Hattına aktarma yaparak metrobüsle Uzunçayır’a gidip Uzunçayır’dan metro, İETT otobüsleri ve dolmuşlarla Kartal’a ulaşabileceksiniz. Tabi şimdi değil, Havalimanı metrosu hizmete girdikten sonra. 🙂

Yeni İstanbul Havalimanı’ndan Kartal’a Nasıl Gidilir


 İstanbul Havalimanı’ndan Kartal’a HAVAİST ile Ulaşım Bilgileri

istanbul havalimanından kartala ulaşım havaist havaş
İstanbul Yeni Havalimanı’ndan Kartal’a HAVAİST İle Ulaşım

Daha önceden bildiğimiz HAVAŞ ve HAVABÜS e benzer şekilde, İstanbul Yeni Havalimanı’nda HAVAİST araçları hizmet veriyor.

Peki “İstanbul Yeni Havalimanı’ndan Kartal’a HAVAİST var mı?” Hayır yok. Fakat Havalimanından kalkıp Hasdal – Kavacık – Tepeüstü ‘nden geçen HAVAİST araçlarıyla Kozyatağı ‘na gidebilirsiniz. Kozyatağı’ndan metro, İETT otobüsleri ya da dolmuşlarla Kartal’a ulaşabilirsiniz.

Bu arada unutmadan söyleyelim, HAVAİST araçlarında sadece İSTANBULKART geçerli. Nakit ya da kredi kartıyla ödeme yapılmıyor. İstanbul Havalimanı’nda İstanbulkart alabileceğiniz veya kartınıza dolum yapabileceğiniz büfeler ve otomatlar mevcut.

Tüm HAVAİST güzergah durak saat ücret bilgilerini http://havalimaniulasim.com/havaist-durak-saat-guzergah-ucret-bilgileri/ adresinde bulabilirsiniz.

Yeni İstanbul Havalimanı’ndan Kartal’a Nasıl Gidilir


 İstanbul Havalimanı’ndan Kartal’a Taksi ile Ulaşım Bilgileri

istanbul havalimanından kartala ulaşım taksi ücreti
İstanbul 3. Havalimanı’ndan Kartal’a Ulaşım bilgileri

İstanbul 3. Havalimanı’ndan Kartal’a taksi ne kadar tutar?

İstanbul Yeni Havalimanı Kartal’a yaklaşık 75-80 km mesafede.

İstanbul 3. Havalimanı’ndan Kartal’a taksiyle gitmek isterseniz taksi ücreti yaklaşık 180-190 lira civarında tutar. Ve bu yolculuk yaklaşık 60-65 dk sürer. (Taksi ücreti gidilen güzergaha, köprü otoyol ücretlerine göre değişiklik gösterebilir. Ayrıca seyahat süresi trafiğin durumuna göre değişiklik gösterebilir.)İstanbul Havalimanı’ndan Kartal’a Özel Aracınız İle Ulaşım Bilgileri

istanbul havalimanından kartala ulaşım yol tarifi
İstanbul Yeni Havalimanı’ndan Kartal’a Özel Aracınız İle Ulaşım

“İstanbul 3. Havalimanı’ndan Kartal’a kendi aracımla nasıl giderim?” diye soranlar için yol tarifi şu şekilde:

Öncelikle O-6 yolunu takip ederek TEM’e gelin. TEM’de Kadıköy yönüne dönüp FSM Köprüsü’nden Asya Kıtasına geçerek yaklaşık 60 dakikalık bir yolculukla Kartal’a ulaşabilirsiniz. Aşağıdaki harita size yardımcı olacaktır.


İstanbul Yeni Havalimanı’ndan Kartal’a Nasıl Gidilir sorusunu cevapladığımız yazımız umarız sizin için faydalı olmuştur.

Lütfen bizi sosyal medya hesaplarınızda paylaşın.

Tekrar görüşmek üzere,

İyi yolculuklar..

Yeni İstanbul Havalimanı’ndan Kartal’a Nasıl Gidilir


Bu yazıyı aşağıdaki butonlar yardımıyla WhatsApp , SMS ve E-Mail yoluyla arkadaşlarınıza mesaj olarak gönderebilir; Sosyal medya butonları sayesinde Facebook, Twitter, Pinterest vb… sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz.


⚠️Bu yazı 16.02.2019 tarihinde yayınlanmıştır. O tarihten bu yana hatlarda, duraklarda, güzergah ve ücret bilgilerinde değişiklik olmuş olabilir. Buradaki bilgileri teyit etmeden yola çıkmayın. ⚠️


Siz de alternatif güzergah fikrinizi yorum kısmından bizimle paylaşabilirsiniz, böylece herkes için daha yararlı bir sayfa oluşturabiliriz.


error: İçerik, kopyalanmaya karşı korumalıdır!! CTRL + \"Sol Klik\" ile sayfaları yeni sekmede açabilirsiniz.