Harem Otogarı’ndan İstanbul Havalimanı’na Ulaşım Bilgileri

Merhaba. “Harem Otogarı’ndan İstanbul Havalimanı’na nasıl gidilir” sorusunu cevaplamadan önce “İstanbul Havalimanı nerede?” ve “İstanbul Havalimanına ulaşım” bilgilerine genel itibariyle bir bakalım. Ardından  Harem Otogarı’ndan İstanbul Havalimanı’na nasıl gidileceğini anlatacağız.

İsterseniz aşağıdaki kutudaki başlıklara tıklayarak ilgili başlığa hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.


İstanbul Havalimanı Nerede?

İstanbul Havalimanı açıldı açılmasına ama, öyle bir yere açıldı ki, İstanbullular dahi 3. Havalimanı nerede tam olarak bilmiyor. Bunun sebebi İstanbul Havalimanının şehir merkezinin dışında bir yere yapılmış olması. Yeni İstanbul Havalimanı İstanbul’un kuzeyinde, Arnavutköy ilçesi sınırları içinde Karadeniz kıyısında bulunuyor. Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün de bulunduğu Kuzey Marmara Otoyolu üzerinde bulunan İstanbul Havalimanının Taksim’e uzaklığı yaklaşık 50 km.

istanbul havalimanı nerede

İstanbul Havalimanı Ulaşım Bilgileri

3. Havalimanı nerede sorusunu cevaplandırdıktan sonra gelelim istanbul havalimanı ulaşım bilgilerine. İstanbul Havalimanı 29 Ekim 2018’de açıldığında Atatürk Havalimanı faaliyetine son verecek ve tüm uçuşlar yeni İstanbul Havalimanı’na aktarılacaktı. Fakat açılış günü yapılan açıklamayla, ileride açıklanacak ikinci bir tarihe kadar (önce 1 Ocak 2019 daha sonra 3 Mart 2019 olarak açıklandı) İstanbul Havalimanı’ndan sınırlı sayıda uçuş yapılacağı ve Atatürk Havalimanı’nın faaliyetine devam edeceğini öğrendik. 6 Nisan 2019 tarihi itibariyle Atatürk Havlimanı kapandı ve İstanbul Havalimanı tam kapasiteyle çalışmaya başladı. 6 Nisandan itibaren İstanbul Havalimanı’na ulaşım imkanları (HAVAİST, İETT ve taksiler) tam kapasiteyle hizmet vermeye başladı. İstanbul Havalimanı metrosu ise hala daha inşaat halinde. 2020 yılı içerisinde hizmete girmesi planlanıyor.

İstanbul Havalimanı İETT seferleri şu an için H1 Mahmutbey Metro, H2 Mecidiyeköy, H3 Halkalı ve H4 Havalimanı (Atatürk) olmak üzere 4 hat üzerinden yapılıyor. 3. Havalimanı İETT hatları ile ilgili detaylı bilgileri http://havalimaniulasim.com/istanbul-havalimani-iett-hatlari/ sayfamızda bulabilirsiniz.

İstanbul Havalimanı HAVAŞ hizmeti, İETT’nin şirketi tarafından HAVAİST ismiyle sunuluyor. İstanbul’un 65 noktasından 24 saat kesintisiz olarak yapılıyor. İstanbul Havalimanı Havaş (HAVAİST) seferleri ile ilgili  detaylı bilgiler için http://havalimaniulasim.com/havaist-durak-saat-guzergah-ucret-bilgileri/ sayfamıza bakabilirsiniz.


İstanbul Havalimanı metro hattı henüz inşa aşamasında. 2020 yılının başlarında açılması planlanan M11 Gayrettepe-Yeni Havalimanı metro hattı sayesinde metrobüsle Zincirlikuyu’ya gelip oradan İstanbul Havalimanına metro ile gitmek mümkün olacak. Aynı şekilde Yenikapı-Taksim-Hacıosman metrosuya Gayrettepe istasyonuna gelip oradan Yeni Havalimanı metro hattı na geçmek de mümkün olacak. Bu hattın haricinde ileriki bir tarih için İstanbul Havalimanı ile Halkalı arasında da bir metro hattı yapılması planlanıyor. İstanbul Havalimanı metro hattıyla ilgili detaylı bilgiler için http://havalimaniulasim.com/istanbul-havalimani-metro-hatti-m11-gayrettepe-istanbul-havalimani-halkali/ sayfamıza bakabilirsiniz.

İstanbul Havalimanına taksi ile de gidebilirsiniz. Fakat bu diğer yöntemlere göre biraz pahalı olabilir. İstanbul havalimanına taksi ücretleri ile detaylı bilgileri http://havalimaniulasim.com/istanbul-havalimani-taksi-ucreti/ sayfamızda bulabilirsiniz.

İstanbul Havalimanına kendi aracınızla da gidebilirsiniz. Avrupa yakasında İstanbul Havalimanına gitmek için Hasdal kavşağından Kemerburgaz yönüne bağlanıp D-020 yolunu takip ederek, ya da İSTOÇ kavşağından O-07  ücretli otoyolunu takip ederek İstanbul Havalimanına ulaşabilirsiniz.

Anadolu yakasından İstanbul Havalimanına gitmek için de ya FSM Köprüsünü kullanarak Hasdal Kavşağı güzergahından D-020 yolundan, ya da Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nü kullanarak O-06 ücretli otoyolu üzerinden devam ederek İstanbul Havalimanına ulaşabilirsiniz.

İstanbul Havalimanına ulaşım için kullanılan otoyolları ve gişeleri haritada görmek isterseniz https://ysskoprusuveotoyolu.com.tr/tr/harita adresine bakabilirsiniz.

Yazımızın devamında Harem Otogarı’ndan İstanbul Havalimanı yol güzergahı hakkında da bilgi vereceğiz.

İstanbul Havalimanı Yol Haritası / kaynak: www.igairport.com

Bu kadar ön bilgiden sonra gelelim “HaremOtogar’dan istanbul havalimanına nasıl gidilir” sorusunun cevabına.


Harem Otogarı’ndan İstanbul Havalimanına Metro İle Gidilir Mi?

İstanbul Havalimanı Metro Hattı
İstanbul Havalimanı Metro Hattı

Tekrar hatırlatalım İstanbul 3. Havalimanı’na metro hattı henüz hizmete girmedi. 2019 un başlarında inşaatın tamamlanıp hizmete açılması planlanıyor.

Metro inşaatı bittiğinde İstanbul 3. Havalimanı’na metroyla gitmek için önce Gayrettepe’ye gideceksiniz ve  M11: Gayrettepe – Yeni Havalimanı Metro Hattı sayesinde İstanbul Havalimanına metro ile ulaşabileceksiniz.

Aslında Gayrettepe (Zincirlikuyu) Harem Otogarı’na ters tarafta kalıyor. Bu sebeple Harem Otogarı’ndan 3. Havalimanı’na metroyla gitmek pek mantıklı değil. Fakat illa metroyla gideyim derseniz, Harem Otogarı’ndan servis araçları, İETT otobüsleri, dolmuş ya da taksiyle Uzunçayır Metrobüs Durağına gelip, buradan metrobüsle Zincirlikuyu’ya geçebilirsiniz. Zincirlikuyu Metrobüs Durağı’ndan Gayrettepe Metro İstasyonu’na aktarma yaparak İstanbul Havalimanına metroyla gidebilirsiniz. (Tabiiki şimdi değil, metro hizmete girince. 🙂 Tekrar hatırlatalım metro hattı henüz hizmete girmedi.)

Bunu okumalısın:
İstanbul Havalimanı Metro Bilgileri
M-11: Gayrettepe - Havalimanı 

Harem Otogarı’ndan İstanbul Havalimanına Giden İETT Hattı Var Mı?

İstanbul Havalimanı İETT Seferleri
İstanbul Havalimanı İETT Seferleri

Harem Otogrı’ndan İstanbul Yeni Havalimanı’na İETT otobüsleriyle gitmek de şu an için pek mümkün değil gibi. İstanbul 3. Havalimanına giden H-1 H-2 H-3 ve H-4 İETT hatları Harem Otogarı’na uzak noktalardan geçiyor.

Belki ilerleyen zamanlarda İstanbul Havalimanı’na giden İETT hattı sayısı artar ve Harem Otogarı’ndan 3. Havalimanı’na İETT otobüleriyle gitmek mümkün olur.

Ama alternatif bir fikir olarak, Harem Otogarı’ndan servis araçları, İETT otobüsleri, dolmuş ya da taksiyle Uzunçayır Metrobüs Durağına gelip, buradan metrobüsle Mecidiyeköy’e geçebilirsiniz. Mecidiyeköy Metrobüs Durağı’nda inerek Mecidiyeköy Otobüs Durağı’ndan kalkan H-2 hatlı İETT otobüsüyle İstanbul Havalimaına gidebilirsiniz.

İstanbul Havalimanı’na giden İETT Hatları ve saatleri için http://havalimaniulasim.com/istanbul-havalimani-iett-hatlari/ adresine bakabilirsiniz.

Bunu okumalısın:
İstanbul Havalimanı'na Giden İETT Hat Bilgileri
H-1 H-2 H-3 H-4 Duraklar, Saatler Harem Otogarı’ndan İstanbul Havalimanına HAVAŞ Var Mı?

İstanbul Havalimanı HAVAŞ
İstanbul Havalimanı HAVAŞ / HAVAİST

Daha önceden aşina olduğumuz HAVAŞ ve HAVABÜS e benzer şekilde, İstanbul 3. Havalimanı HAVAŞ hizmeti HAVAİST araçlarıyla sağlanacak.

Peki “Harem Otogarı’ndan 3. Havalimanı’na HAVAİST (HAVAŞ) var mı?” Malesef yok.

Peki “Harem Otogarına en yakın HAVAİST(HAVAŞ) durağı tam olarak nerede?” Harem Otogarı’na en yakın HAVAİST durağı Kadıköy’de.

Seyahat firmalarının servis araçları, İETT otobüsleri, dolmuş ya da taksiye binerek Harem Otogarı’ndan 10-15 dakikada Kadıköy’e ulaşabilir, oradan kalkan HAVAİST araçlarıyla 3. Havalimanı’na gidebilirsiniz.

Ayrıca yine Harem Otogarı’ndan seyahat firmalarının servis araçları, İETT otobüsleri, dolmuş ya da taksiye binerek Uzunçayır Metrobüs durağına giderek oradan kalkan HAVAİST araçlarıyla da İstanbul 3. Havalimanı’na gidebilirsiniz.

Bu arada unutmadan söyleyelim, HAVAİST araçlarında sadece İSTANBULKART geçerli. Nakit ya da kredi kartıyla ödeme yapılmıyor.

HAVAİST durakları, HAVAİST saatleri ve HAVAİST güzergah bilgileri için  http://havalimaniulasim.com/havaist-durak-saat-guzergah-ucret-bilgileri/ adresine bakabilirsiniz.

Bunu okumalısın:
Kadıköy Havaist Bilgileri
Hareket Saatleri, Ücret Bilgileri
Bunu okumalısın:
Uzunçayır Metrobüs Havaist Bilgileri
Hareket Saatleri, Ücret Bilgileri
Bunu okumalısın:
Göztepe Köprüsü Havaist Bilgileri
Hareket Saatleri, Ücret Bilgileri
Bunu okumalısın:
Kozyatağı Metro Havaist Bilgileri
Hareket Saatleri, Ücret BilgileriHarem Otogarı’ndan İstanbul Havalimanı Taksi Ücreti Ne Kadar Tutar?

İstanbul Havalimanı Taksi Ücretleri
İstanbul Havalimanı Taksi Ücretleri

İstanbul Havalimanı Harem Otogarı’na yaklaşık 55-60 km mesafede.

Harem Otogarı’ndan İstanbul 3. Havalimanı’na taksi yle gitmek isterseniz 3. havalimanı taksi ücreti yaklaşık 150 lira civarında tutar. Ve bu yolculuk yaklaşık 50-55 dk sürer. (Trafik durumuna göre bu süre artabilir)

Bunu okumalısın:
İstanbul Havalimanı Taksi Ücretleri
Tüm ilçelerden ulaşım ücretleriHarem Otogarı’ndan İstanbul Havalimanına Yol Tarifi

İstanbul Havalimanı'na Yol Tarifi
İstanbul Havalimanı’na Yol Tarifi

Son olarak Harem Otogarı’ndan 3. Havalimanı’na yol tarifini de verelim ve yazımızı bitirelim.

Harem Otogarı’ndan yola çıkın ve 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nden Avrupa yakasına geçin. Ardından Zincirlikuyu-Levent-Maslak güzergahını takiben Edirne istikametinde TEM Otoyolu’na bağlanın. TEM’e bağlandıktan sonra Galatasaray’ın TT Arena Stadyumu’nu geçer geçmez sağdan Kemerburgaz-Yavuz Sultan Selim Köprüsü tabelalarını yönüne çıkıp, D-020 yolunu takiben yaklşık 45-50 dakikalık bir yolculukla İstanbul Havalimanı’na ulaşabilirsiniz. (Burada verilen süreler trafik durumuna göre artış gösterebilir.) Aşağıdaki İstanbul Havalimanı Yol Haritası na bakarak detayları haritada görebilirsiniz.
İstanbul Havalimanı Yol Haritası

İstanbul Havalimanı Yol Haritası / kaynak: www.igairport.com

İyi yolculuklar.. 🙂

Harem Otogarı’ndan İstanbul Havalimanı’na Nasıl Gidilir sorusunu cevapladığımız yazımız umarız sizin için faydalı olmuştur.

Lütfen bizi sosyal medya hesaplarınızda paylaşın.

Tekrar görüşmek üzere,

İyi yolculuklar.. ✈

Bunu okumalısın:
İstanbul Havalimanı HAVAİST Bilgileri
Durak, Saat, Güzergah, Ücret  
Bunu okumalısın:
İstanbul Havalimanı'na Giden İETT Hat Bilgileri
H-1 H-2 H-3 H-4 Duraklar, Saatler 
Bunu okumalısın:
İstanbul Havalimanı Metro Bilgileri
M-11: Gayrettepe - Havalimanı 
Bunu okumalısın:
İstanbul Havalimanı Taksi Ücretleri
Tüm ilçelerden ulaşım ücretleri

Bu yazıyı aşağıdaki butonlar yardımıyla WhatsApp , SMS ve E-Mail yoluyla arkadaşlarınıza mesaj olarak gönderebilir; Sosyal medya butonları sayesinde Facebook, Twitter, Pinterest vb… sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz.


⚠️Bu yazı 20.04.2019 tarihinde yayınlandı/güncellendi. O tarihten bu yana hatlarda, duraklarda, güzergah ve ücret bilgilerinde değişiklik olmuş olabilir. Buradaki bilgileri teyit etmeden yola çıkmayın. ⚠️


Siz de alternatif güzergah fikrinizi yorum kısmından bizimle paylaşabilirsiniz, böylece herkes için daha yararlı bir sayfa oluşturabiliriz.
 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

havaist sefer saatleri

error: İçerik, kopyalanmaya karşı korumalıdır!! CTRL + \"Sol Klik\" ile sayfaları yeni sekmede açabilirsiniz.