1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...
Bursa’dan İstanbul Havalimanı’na Ulaşım Bilgileri

Bursa’dan İstanbul Havalimanı’na Ulaşım Bilgileri

Bursa’dan İstanbul Yeni Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

Merhaba

İstanbul 3. Havalimanı sonunda açıldı. Öncelikle İstanbul’a ve ülkemize hayırlı olsun.

İstanbul Havalimanı açıldı açılmasına ama, öyle bir yere açıldı ki, İstanbullular dahi 3. Havalimanına nasıl gidileceğini bilmiyor.

Merak etmeyin, biz size Yalova’dan 3. Havalimanı’na gidişin tüm yollarını anlatacağız.

  • “Bursa’dan yeni İstanbul havalimanına Yenikapı İDO’dan HAVAŞ araçlarını kullanarak gidebilir miyim?”
  • “Bursa’dan yeni İstanbul havalimanına hangi yoldan gidiliyor?”
  • “Bursa’dan taksiyle İstanbul 3. Havalimanına gitmek kaç para tutar, ne kadar sürer?”
  • “Bursa’dan İstanbul 3. Havalimanı’na kendi arabamla gitmek için hangi güzergahı kullanmalıyım?”
    gibi tüm sorularınızın cevabını yazımızın devamında bulabileceksiniz.

Aşağıda sizler için İstanbul Yeni Havalimanı’na İETT, metro, HAVAİST, taksi ve özel aracınızla nasıl gidebileceğinizle ilgili bilgileri derledik. Süre, saat, mesafe, ücret bilgilerini içeren rehberimiz umarız sizin için faydalı olur.

Haydi başlayalım.. Bursa’dan Yeni İstanbul Havalimanı’na Metro ile Nasıl Gidilir?

4. Levent'ten İstanbul Yeni Havalimanı'na Metro İle Ulaşım

Bursa’dan İstanbul Yeni Havalimanı’na Metro İle Ulaşım

İstanbul Yeni Havalimanı’na metro hattı henüz hizmete girmedi. 2019 un başlarında inşaatın tamamlanıp hizmete açılması planlanıyor.

Metro hattı hizmete açıldığında İstanbul 3. Havalimanı’na metroyla gitmek için önce Zincirlikuyu/Gayrettepe’ye gitmeniz gerekecek çünkü M11: Gayrettepe – Yeni Havalimanı Metro Hattı‘ nın ilk durağı Gayrettepe’de.

Eğer İstanbul’a İDO feribotu ile gelirseniz, önce Yenikapı metro istasyonundan metroya binerek Gayrettepe’ye ulaşacak, Gayrettepe istasyonunda da M11: Yeni Havalimanı Metro Hattı na aktarma yaparak İstanbul Havalimanı’na ulaşabileceksiniz.

Eğer İstanbul’a şehirlerarası otobüslerle gelirseniz de yine önce otogardan Zincirlikuyu’ya gelip, oradan metroya binmeniz gerekecek. Tabi şimdi değil, Havalimanı metrosu hizmete girdikten sonra. 🙂

Aslına bakarsanız, Bursa’dan İstanbul’a geldikten sonra 3. havalimanına metroyla gitmek pek de mantıklı görünmüyor. İdo Yenikapı İskelesinden ya da Esenler Otogarı’ndan kalkan HAVAİST araçlarını kullanmanız sizin, için daha mantıklı ve kolay olacaktır.

HAVAİST araçlarının detayı yazımızın devamında.

Bursa’dan İstanbul Yeni Havalimanı’na Nasıl Gidilir


 Bursa’dan Yeni İstanbul Havalimanı’na HAVAİST ile Ulaşım Bilgileri

4. Levent'ten İstanbul Yeni Havalimanı'na HAVAİST İle Ulaşım

Bursa’dan İstanbul Yeni Havalimanı’na HAVAİST İle Ulaşım

“Bursa’dan yeni İstanbul Havalimanına HAVAŞ var mı?”

Daha önceden bildiğimiz HAVAŞ ve HAVABÜS e benzer şekilde, İstanbul Yeni Havalimanı’na HAVAİST araçlarıyla ulaşım sağlanacak.

Peki “HAVAİST araçları nereden kalkıyor?” “Esenler Otogarı’ndan HAVAİST var mı?” ya da “İDO iskelesinden havalimanına giden HAVAİST var mı?” diye sorarsanlara hemen cevap verelim.

Evet var.

Uçakların kalkış saatlerine uygun olarak, Yenikapı İDO iskelesinden ve Esenler Otogarı‘ndan kalkan HAVAİST araçlarıyla 3. Havalimanı’na gidebilirsiniz.

Yenikapı İDO ve Esenler Otogarı’ndan kalkan HAVAİST araçlarının güzergah durak saat ücret bilgilerini http://havalimaniulasim.com/havaist-durak-saat-guzergah-ucret-bilgileri/ adresinde bulabilirsiniz.

HAVAİST araçları İlk 2 ay boyunca %50 indirimli hizmet verecek. (1 Ocak 2019’a kadar.)

Bu arada unutmadan söyleyelim, HAVAİST araçlarında sadece İSTANBULKART geçerli. Nakit ya da kredi kartıyla ödeme yapılmıyor.

Bursa’dan İstanbul Yeni Havalimanı’na Nasıl Gidilir


 Bursa‘dan Yeni İstanbul Havalimanı’na Taksi ile Ulaşım Bilgileri

4. Levent'ten İstanbul 3. Havalimanı'na Ulaşım bilgileri

Bursa’dan İstanbul 3. Havalimanı’na Ulaşım bilgileri

  • “Bursa’dan İstanbul 3. Havalimanına taksi ne kadar tutar?”
  • “Bursa’dan Yeni İstanbul Havalimanı’na taksi kaç para yazar?”
  • “Bursa’dan Yeni İstanbul Havalimanı’na taksiyle gitmek kaç saat sürer?”

İstanbul Yeni Havalimanı Bursa’ya yaklaşık 180-230 km mesafede.

Bursa’dan İstanbul 3. Havalimanı’na taksiyle gitmek isterseniz taksi ücreti yaklaşık 500-600 lira civarında tutar. Tabi bu ücret taksiciyle yapaağınız pazarlığa göre ve Osmangazi Köprüsü’nü kullanıp kullanmamaya göre değişiklik gösterebilir.

Bursa’dan yeni İstanbul Havalimanı’na ulaşmanız yaklaşık 2.5-3 saat sürer. (İstanbul trafiğini göz önüne alarak bu sürenin artabileceğini de unutmayın)Bursa’dan Yeni İstanbul Havalimanı’na Özel Aracımla Nasıl Giderim? (Yol Tarifi)

4. Levent'ten İstanbul Yeni Havalimanı'na Özel Aracınız İle Ulaşım

Bursa’dan İstanbul Yeni Havalimanı’na Özel Aracınız İle Ulaşım

“Bursa’dan 3. Havalimanı’na kendi aracımla nasıl giderim?” diye soranlar için yol tarifi şu şekilde:

Bursa’dan yola çıkarak, -ya Osmangazi Köprüsünü kulanarak ya da İzmit üzerinden- İstanbul istikametine devam edin. Eğer Osmangazi Köprüsü’nü kullanırsanız, köprüden sonra otobandan çıkmadan yolunuza devam edin. Sabiha Gökçen Havalimanı kavşağını geçer geçmez (Viaport AVM solunuzda kaldığında) sağdan ayrılan Yavuz Sultan Selim Köprüsü/İstanbul Havalimanı otoyolunu takip edip Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nden geçerek yaklaşık 2 saat 30 dakikalık bir yolculukla İstanbul Yeni Havalimanı’na ulaşabilirsiniz.

Eğer Osmangazi Köprüsü’nü kullanmayıp, İzmit üzerinden İstanbul’a gelirseniz; otobandan gelirseniz yukarıdaki tarife göre İstanbul Havalimanına ulaşabilirsiniz. Eğer İstanbul’a D-100 den gelirseniz, Pendik’te Neomarin AVM nin  bulunduğu kavşaktan Sabiha Gökçen Havalimanı istikametine dönüp otobana bağlanıp, ardından sağdaki ilk çıkış olan Yavuz Sultan Selim Köprüsü çıkışından çıkıp otoyolu takip ederek yaklaşık 3 saatlik bir yolculukla İstanbul Yeni Havalimanı’na ulaşabilirsiniz.

Bursa’dan İstanbul Yeni Havalimanı’na Nasıl Gidilir sorusunu cevapladığımız yazımız umarız sizin için faydalı olmuştur.

Lütfen bizi sosyal medya hesaplarınızda paylaşıp daha çok insanın haberdar olmasına yardımcı olun.

Tekrar görüşmek üzere,

İyi yolculuklar..

Bursa’dan İstanbul Yeni Havalimanı’na Nasıl Gidilir


Bu yazıyı aşağıdaki butonlar yardımıyla WhatsApp , SMS ve E-Mail yoluyla arkadaşlarınıza mesaj olarak gönderebilir; Sosyal medya butonları sayesinde Facebook, Twitter, Pinterest vb… sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz.


⚠️Bu yazı 26.12.2018 tarihinde yayınlanmıştır. O tarihten bu yana hatlarda, duraklarda, güzergah ve ücret bilgilerinde değişiklik olmuş olabilir. Buradaki bilgileri teyit etmeden yola çıkmayın. ⚠️


Siz de alternatif güzergah fikrinizi yorum kısmından bizimle paylaşabilirsiniz, böylece herkes için daha yararlı bir sayfa oluşturabiliriz.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...