Bahçelievler’den İstanbul Havalimanı’na Ulaşım Bilgileri

Merhaba. “Bahçelievler’den İstanbul Havalimanı’na nasıl gidilir” sorusunu cevaplamadan önce “İstanbul Havalimanı nerede?” ve “İstanbul Havalimanına ulaşım” bilgilerine genel itibariyle bir bakalım. Ardından Bahçelievler’den İstanbul Havalimanı’na nasıl gidileceğini anlatacağız.

İsterseniz aşağıdaki kutudaki başlıklara tıklayarak ilgili başlığa hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.


İstanbul Havalimanı Nerede?

İstanbul Havalimanı açıldı açılmasına ama, öyle bir yere açıldı ki, İstanbullular dahi 3. Havalimanı nerede tam olarak bilmiyor. Bunun sebebi İstanbul Havalimanının şehir merkezinin dışında bir yere yapılmış olması. Yeni İstanbul Havalimanı İstanbul’un kuzeyinde, Arnavutköy ilçesi sınırları içinde Karadeniz kıyısında bulunuyor. Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün de bulunduğu Kuzey Marmara Otoyolu üzerinde bulunan İstanbul Havalimanının Taksim’e uzaklığı yaklaşık 50 km.

istanbul havalimanı nerede

İstanbul Havalimanı Ulaşım Bilgileri

3. Havalimanı nerede sorusunu cevaplandırdıktan sonra gelelim istanbul havalimanı ulaşım bilgilerine. İstanbul Havalimanı 29 Ekim 2018’de açıldığında Atatürk Havalimanı faaliyetine son verecek ve tüm uçuşlar yeni İstanbul Havalimanı’na aktarılacaktı. Fakat açılış günü yapılan açıklamayla, ileride açıklanacak ikinci bir tarihe kadar (önce 1 Ocak 2019 daha sonra 3 Mart 2019 olarak açıklandı) İstanbul Havalimanı’ndan sınırlı sayıda uçuş yapılacağı ve Atatürk Havalimanı’nın faaliyetine devam edeceğini öğrendik. 6 Nisan 2019 tarihi itibariyle Atatürk Havlimanı kapandı ve İstanbul Havalimanı tam kapasiteyle çalışmaya başladı. 6 Nisandan itibaren İstanbul Havalimanı’na ulaşım imkanları (HAVAİST, İETT ve taksiler) tam kapasiteyle hizmet vermeye başladı. İstanbul Havalimanı metrosu ise hala daha inşaat halinde. 2020 yılı içerisinde hizmete girmesi planlanıyor.

İstanbul Havalimanı İETT seferleri şu an için H1 Mahmutbey Metro, H2 Mecidiyeköy, H3 Halkalı ve H4 Havalimanı (Atatürk) olmak üzere 4 hat üzerinden yapılıyor. 3. Havalimanı İETT hatları ile ilgili detaylı bilgileri http://havalimaniulasim.com/istanbul-havalimani-iett-hatlari/ sayfamızda bulabilirsiniz.

İstanbul Havalimanı HAVAŞ hizmeti, İETT’nin şirketi tarafından HAVAİST ismiyle sunuluyor. İstanbul’un 65 noktasından 24 saat kesintisiz olarak yapılıyor. İstanbul Havalimanı Havaş (HAVAİST) seferleri ile ilgili  detaylı bilgiler için http://havalimaniulasim.com/havaist-durak-saat-guzergah-ucret-bilgileri/ sayfamıza bakabilirsiniz.


İstanbul Havalimanı metro hattı henüz inşa aşamasında. 2020 yılının başlarında açılması planlanan M11 Gayrettepe-Yeni Havalimanı metro hattı sayesinde metrobüsle Zincirlikuyu’ya gelip oradan İstanbul Havalimanına metro ile gitmek mümkün olacak. Aynı şekilde Yenikapı-Taksim-Hacıosman metrosuya Gayrettepe istasyonuna gelip oradan Yeni Havalimanı metro hattı na geçmek de mümkün olacak. Bu hattın haricinde ileriki bir tarih için İstanbul Havalimanı ile Halkalı arasında da bir metro hattı yapılması planlanıyor. İstanbul Havalimanı metro hattıyla ilgili detaylı bilgiler için http://havalimaniulasim.com/istanbul-havalimani-metro-hatti-m11-gayrettepe-istanbul-havalimani-halkali/ sayfamıza bakabilirsiniz.

İstanbul Havalimanına taksi ile de gidebilirsiniz. Fakat bu diğer yöntemlere göre biraz pahalı olabilir. İstanbul havalimanına taksi ücretleri ile detaylı bilgileri http://havalimaniulasim.com/istanbul-havalimani-taksi-ucreti/ sayfamızda bulabilirsiniz.

İstanbul Havalimanına kendi aracınızla da gidebilirsiniz. Avrupa yakasında İstanbul Havalimanına gitmek için Hasdal kavşağından Kemerburgaz yönüne bağlanıp D-020 yolunu takip ederek, ya da İSTOÇ kavşağından O-07  ücretli otoyolunu takip ederek İstanbul Havalimanına ulaşabilirsiniz.

Anadolu yakasından İstanbul Havalimanına gitmek için de ya FSM Köprüsünü kullanarak Hasdal Kavşağı güzergahından D-020 yolundan, ya da Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nü kullanarak O-06 ücretli otoyolu üzerinden devam ederek İstanbul Havalimanına ulaşabilirsiniz.

İstanbul Havalimanına ulaşım için kullanılan otoyolları ve gişeleri haritada görmek isterseniz https://ysskoprusuveotoyolu.com.tr/tr/harita adresine bakabilirsiniz.

Yazımızın devamında Bahçelievler’den İstanbul Havalimanı yol güzergahı hakkında da bilgi vereceğiz.

İstanbul Havalimanı Yol Haritası / kaynak: www.igairport.com

Bu kadar ön bilgiden sonra gelelim “Bahçelievler’den istanbul havalimanına nasıl gidilir” sorusunun cevabına.


Bahçelievler’den İstanbul Havalimanına Giden İETT Hattı Var Mı?

4. Levent'ten İstanbul Yeni Havalimanı'na İETT İle Ulaşım
Bahçelievler’den İstanbul Yeni Havalimanı’na İETT İle Ulaşım

Bahçelievler’den İstanbul Yeni Havalimanı’na İETT otobüsleriyle gitmek isterseniz, direk Şirinevler’den kalkan bir İETT hattı yok fakat Küçükçekmece Gümrük durağından kalkan  H3: Halkalı-Yeni Havalimanı  hatlı İETT otobüslerine binerek 3. Havalimanına gidebilirsiniz.

Küçükçekmece Gümrük durağının yerini haritada görmek isterseniz buraya tıklayarak İETT’nin sitesinden bakabilirsiniz.

İETT H3: Halkalı-Yeni Havalimanı otobüslerinin kalkış saatleri, hat güzergahı ve durakların yerleri gibi detaylı bilgiler için de buraya tıklayarak İETT’nin sitesinden bakabilirsiniz.

İstanbul Havalimanı’na giden İETT hatlarıyla ilgili güzergah saat durak ücret bilgilerini http://havalimaniulasim.com/istanbul-havalimani-iett-hatlari/ adresinde bulabilirsiniz.

Bunu okumalısın:
İstanbul Havalimanı'na Giden İETT Hat Bilgileri
H-1 H-2 H-3 H-4 Duraklar, Saatler Bahçelievler’den İstanbul Havalimanına Metro İle Gidilir Mi?

4. Levent'ten İstanbul Yeni Havalimanı'na Metro İle Ulaşım
Bahçelievler’den İstanbul Yeni Havalimanı’na Metro İle Ulaşım

İstanbul Yeni Havalimanı’na metro hattı henüz hizmete girmedi. 2019 un başlarında inşaatın tamamlanıp hizmete açılması planlanıyor.

Bahçelievler’den İstanbul 3. Havalimanı’na metroyla gitmek pek mantıklı değil, çünkü M11: Gayrettepe – Yeni Havalimanı Metro Hattı‘ nın durakları Bahçelievler’e çok ters tarafta kalıyor.

Ama Bahçelievler’den havalimanına illa metroyla gitmek isterseniz, Bahçelievler’den metrobüse binip Zincirlikuyu’ya gideceksiniz. Zinirlikuyu Metrobüs Durağı‘ndaki bağlantı yolunu kullanarak M11: Gayrettepe – Yeni Havalimanı Metro Hattı‘na geçerek havalimanına ulaşabileceksiniz. abi şimdi değil, Havalimanı metrosu hizmete girdikten sonra. 🙂

Bunu okumalısın:
İstanbul Havalimanı Metro Bilgileri
M-11: Gayrettepe - Havalimanı 

Bahçelievler’den İstanbul Yeni Havalimanı’na Nasıl Gidilir


Bahçelievler’den İstanbul Havalimanına HAVAŞ Var Mı?

4. Levent'ten İstanbul Yeni Havalimanı'na HAVAİST İle Ulaşım
Bahçelievler’den İstanbul Yeni Havalimanı’na HAVAİST İle Ulaşım

Daha önceden bildiğimiz HAVAŞ ve HAVABÜS e benzer şekilde, İstanbul Yeni Havalimanı’na HAVAİST araçlarıyla ulaşım sağlanacak.

Peki “Bahçelievler’den Yeni Havalimanı’na HAVAİST var mı?”

Evet var.

Şirinevler Meydan ve  Yenibosna Metrobüs (Kuleli) ‘den geçen HAVAİST araçlarıyla İstanbul 3. Havalimanı’na gidebilirsiniz.

Bu arada unutmadan söyleyelim, HAVAİST araçlarında sadece İSTANBULKART geçerli. Nakit ya da kredi kartıyla ödeme yapılmıyor.

Bunu okumalısın:
Şirinevler Meydan HAVAİST Bilgileri
Hareket Saatleri, Ücret Bilgileri
Bunu okumalısın:
Yenibosna Kuleli Metrobüs Havaist Bilgileri
Hareket Saatleri, Ücret Bilgileri

Bahçelievler’den İstanbul Yeni Havalimanı’na Nasıl Gidilir


Bahçelievler’den İstanbul Havalimanı Taksi Ücreti Ne Kadar Tutar?

4. Levent'ten İstanbul 3. Havalimanı'na Ulaşım bilgileri
Bahçelievler’den İstanbul 3. Havalimanı’na Ulaşım bilgileri

Bahçelievler’den 3. Havalimanına taksi ne kadar tutar?

İstanbul Yeni Havalimanı Bahçelievler’e yaklaşık 40-45 km mesafede.

Bahçelievler’den İstanbul 3. Havalimanı’na taksiyle gitmek isterseniz taksi ücreti yaklaşık 115-120 lira civarında tutar. Ve bu yolculuk yaklaşık 40-45 dk sürer.

(İnsanlar bu paraya uçak bileti alıp ülkeyi bi baştan bi başa gidiyor, hatta bu paraya Avrupa’ya bile bilet bulmak mümkün. 🙂 )

Bunu okumalısın:
İstanbul Havalimanı Taksi Ücretleri
Tüm ilçelerden ulaşım ücretleriBahçelievler’den İstanbul Havalimanına Yol Tarifi

4. Levent'ten İstanbul Yeni Havalimanı'na Özel Aracınız İle Ulaşım
Bahçelievler’den İstanbul Yeni Havalimanı’na Özel Aracınız İle Ulaşım

“Bahçelievler’den 3. Havalimanı’na kendi aracımla nasıl giderim?” diye soranlar için yol tarifi şu şekilde:

Bahçelievler’den E5’e çıkarak, Yenibosna yönüne gidin. Yenibosna E-5’ten Basınekspres yoluna çıkın. Basınekspres’ten itibaren yeşil renkli İstanbul Yeni Havalimanı tabelalarını takip edip Fenertepe Gişeleri’nden geçerek yaklaşık 40 dakikalık bir yolculukla İstanbul Yeni Havalimanı’na ulaşabilirsiniz.
İstanbul Havalimanı Yol Haritası / kaynak: www.igairport.com

İyi yolculuklar.. 🙂

Bahçelievler’den İstanbul Yeni Havalimanı’na Nasıl Gidilir sorusunu cevapladığımız yazımız umarız sizin için faydalı olmuştur.

Lütfen bizi sosyal medya hesaplarınızda paylaşın.

Tekrar görüşmek üzere,

İyi yolculuklar..✈

Bunu okumalısın:
İstanbul Havalimanı HAVAİST Bilgileri
Durak, Saat, Güzergah, Ücret  
Bunu okumalısın:
İstanbul Havalimanı'na Giden İETT Hat Bilgileri
H-1 H-2 H-3 H-4 Duraklar, Saatler 
Bunu okumalısın:
İstanbul Havalimanı Metro Bilgileri
M-11: Gayrettepe - Havalimanı 
Bunu okumalısın:
İstanbul Havalimanı Taksi Ücretleri
Tüm ilçelerden ulaşım ücretleri

Bahçelievler’den İstanbul Yeni Havalimanı’na Nasıl Gidilir


Bu yazıyı aşağıdaki butonlar yardımıyla WhatsApp , SMS ve E-Mail yoluyla arkadaşlarınıza mesaj olarak gönderebilir; Sosyal medya butonları sayesinde Facebook, Twitter, Pinterest vb… sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz.


⚠️Bu yazı 20.04.2018 tarihinde yayınlanmıştır. O tarihten bu yana hatlarda, duraklarda, güzergah ve ücret bilgilerinde değişiklik olmuş olabilir. Buradaki bilgileri teyit etmeden yola çıkmayın. ⚠️


Siz de alternatif güzergah fikrinizi yorum kısmından bizimle paylaşabilirsiniz, böylece herkes için daha yararlı bir sayfa oluşturabiliriz.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

havaist sefer saatleri

error: İçerik, kopyalanmaya karşı korumalıdır!! CTRL + \"Sol Klik\" ile sayfaları yeni sekmede açabilirsiniz.