1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...
Avcılar’dan İstanbul Havalimanı’na Ulaşım Bilgileri

Avcılar’dan İstanbul Havalimanı’na Ulaşım Bilgileri

Avcılar’dan İstanbul Yeni Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

Merhaba

İstanbul 3. Havalimanı sonunda açıldı. Öncelikle İstanbul’a ve ülkemize hayırlı olsun.

İstanbul Havalimanı açıldı açılmasına ama, öyle bir yere açıldı ki, İstanbullular dahi 3. Havalimanına nasıl gidileceğini bilmiyor.

Merak etmeyin, biz size Avcılar’dan 3. Havalimanı’na gidişin tüm yollarını anlatacağız. “Avcılar’dan yeni havalimanına HAVAŞ araçlarını kullanarak gidebilir miyim?” ya da “Avcılar’dan yeni havalimanına hangi İETT hatları gidiyor?” ya da “Avcılar’dan taksiyle 3. Havalimanına gitmek kaç para tutar, ne kadar sürer?” ya da  “Avcılar’dan 3. Havalimanı’na kendi arabamla gitmek için hangi güzergahı kullanmalıyım?”… gibi tüm sorularınızın cevabını yazımızın devamında bulabileceksiniz.

Aşağıda sizler için İstanbul Yeni Havalimanı’na İETT, metro, HAVAİST, taksi ve özel aracınızla nasıl gidebileceğinizle ilgili bilgileri derledik. Süre, saat, mesafe, ücret bilgilerini içeren rehberimiz umarız sizin için faydalı olur.

Haydi başlayalım.. Avcılar’dan Yeni Havalimanı’na Toplu Taşıma (İETT) ile Ulaşım Bilgileri

4. Levent'ten İstanbul Yeni Havalimanı'na İETT İle Ulaşım

Avcılar’dan İstanbul Yeni Havalimanı’na İETT İle Ulaşım

Avcılar’dan İstanbul Yeni Havalimanı’na İETT otobüsleriyle gitmek isterseniz, direk Avcılar’dan kalkan bir İETT hattı yok fakat Küçükçekmece Gümrük durağından kalkan  H3: Halkalı-Yeni Havalimanı  hatlı İETT otobüslerine binerek 3. Havalimanına gidebilirsiniz.

Küçükçekmece Gümrük durağının yerini haritada görmek isterseniz buraya tıklayarak İETT’nin sitesinden bakabilirsiniz.

H3: Halkalı-Yeni Havalimanı otobüslerinin kalkış saatleri, hat güzergahı ve durakların yerleri gibi detaylı bilgiler için de buraya tıklayarak İETT’nin sitesinden bakabilirsiniz.

İstanbul Havalimanı’na giden İETT hatlarıyla ilgili güzergah saat durak ücret bilgilerini http://havalimaniulasim.com/istanbul-havalimani-iett-hatlari/ adresinde bulabilirsiniz.Avcılar’dan Yeni Havalimanı’na Metro ile Ulaşım Bilgileri

4. Levent'ten İstanbul Yeni Havalimanı'na Metro İle Ulaşım

Avcılar’dan İstanbul Yeni Havalimanı’na Metro İle Ulaşım

İstanbul Yeni Havalimanı’na metro hattı henüz hizmete girmedi. 2019 un başlarında inşaatın tamamlanıp hizmete açılması planlanıyor.

Avcılar’dan İstanbul 3. Havalimanı’na metroyla gitmek pek mantıklı değil, çünkü M11: Gayrettepe – Yeni Havalimanı Metro Hattı‘ nın durakları Avcılar’a çok ters noktalarda kalıyor.

Ama Avcılar’dan havalimanına illa metroyla gitmek isterseniz, Avcılar’dan metrobüse binip Zincirlikuyu’ya gideceksiniz. Zinirlikuyu Metrobüs Durağı‘ndaki bağlantı yolunu kullanarak M11: Gayrettepe – Yeni Havalimanı Metro Hattı‘na geçerek havalimanına ulaşabileceksiniz.

Avcılar’dan İstanbul Yeni Havalimanı’na Nasıl Gidilir


Avcılar’dan Yeni Havalimanı’na HAVAİST ile Ulaşım Bilgileri

4. Levent'ten İstanbul Yeni Havalimanı'na HAVAİST İle Ulaşım

Avcılar’dan İstanbul Yeni Havalimanı’na HAVAİST İle Ulaşım

Daha önceden bildiğimiz HAVAŞ ve HAVABÜS e benzer şekilde, İstanbul Yeni Havalimanı’na HAVAİST araçlarıyla ulaşım sağlanacak.

Peki “Avcılar’dan Yeni Havalimanı’na HAVAİST var mı?” Hayır yok fakat Yenibosna Kuleli‘den geçen HAVAİST araçlarıyla 3. Havalimanı’na gidebilirsiniz.

Hazırladığımız tabloda Yenikapı İDO’dan kalkıp Yenibosna Kuleli’den geçen HAVAİST araçlarının saat ve ücretleri ni bulabilirsiniz. HAVAİST araçlarının güzergah durak saat ücret bilgilerini http://havalimaniulasim.com/havaist-durak-saat-guzergah-ucret-bilgileri/ adresinde bulabilirsiniz.

HAVAİST araçları İlk 2 ay boyunca %50 indirimli hizmet verecek.

Bu arada unutmadan söyleyelim, HAVAİST araçlarında sadece İSTANBULKART geçerli. Nakit ya da kredi kartıyla ödeme yapılmıyor

Avcılar’dan İstanbul Yeni Havalimanı’na Nasıl Gidilir


Avcılar’dan Yeni Havalimanı’na Taksi ile Ulaşım Bilgileri

4. Levent'ten İstanbul 3. Havalimanı'na Ulaşım bilgileri

Avcılar’dan İstanbul 3. Havalimanı’na Ulaşım bilgileri

İstanbul Yeni Havalimanı Avcılar’a yaklaşık 50-55 km mesafede.

Avcılar’dan İstanbul 3. Havalimanı’na taksiyle gitmek isterseniz taksi ücreti yaklaşık 130-140 lira civarında tutar. Ve bu yolculuk yaklaşık 45-50 dk sürer.

(İnsanlar bu paraya uçak bileti alıp ülkeyi bi baştan bi başa gidiyor, hatta bu paraya Avrupa’ya bile bilet bulmak mümkün. 🙂 )


Avcılar’dan Yeni Havalimanı’na Özel Aracınız İle Ulaşım Bilgileri

4. Levent'ten İstanbul Yeni Havalimanı'na Özel Aracınız İle Ulaşım

Avcılar’dan İstanbul Yeni Havalimanı’na Özel Aracınız İle Ulaşım

“Avcılar’dan 3. Havalimanı’na kendi aracımla nasıl giderim?” diye soruyorsanız eğer, yol tarifi şu şekilde:

Avcılar’dan E5’e çıkarak, Yenibosna yönüne gidin. Yenibosna E-5’ten Basınekspres yoluna çıkın. Basınekspres’ten itibaren yeşil renkli İstanbul Yeni Havalimanı tabelalarını takip edip Fenertepe Gişeleri’nden geçerek yaklaşık 50 dakikalık bir yolculukla İstanbul Yeni Havalimanı’na ulaşabilirsiniz.Avcılar’dan İstanbul Yeni Havalimanı’na Nasıl Gidilir sorusunu cevapladığımız yazımız umarız sizin için faydalı olmuştur.

Lütfen bizi sosyal medya hesaplarınızda paylaşın.

Tekrar görüşmek üzere,

İyi yolculuklar..

Avcılar’dan İstanbul Yeni Havalimanı’na Nasıl Gidilir


Bu yazıyı aşağıdaki butonlar yardımıyla WhatsApp , SMS ve E-Mail yoluyla arkadaşlarınıza mesaj olarak gönderebilir; Sosyal medya butonları sayesinde Facebook, Twitter, Pinterest vb… sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz.


⚠️Bu yazı 26.12.2018 tarihinde yayınlanmıştır. O tarihten bu yana hatlarda, duraklarda, güzergah ve ücret bilgilerinde değişiklik olmuş olabilir. Buradaki bilgileri teyit etmeden yola çıkmayın. ⚠️


Siz de alternatif güzergah fikrinizi yorum kısmından bizimle paylaşabilirsiniz, böylece herkes için daha yararlı bir sayfa oluşturabiliriz.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...