Arnavutköy’den İstanbul Havalimanı Ulaşım Bilgileri | Havaist Durakları ve Saatleri, HAVAŞ, İETT, Metro, Taksi, Yol Tarifi

Merhaba. “Arnavutköy’den İstanbul Havalimanı’na nasıl gidilir” sorusunu cevaplamadan önce “İstanbul Havalimanı nerede?” ve “istanbul Havalimanı ulaşım” bilgilerine genel itibariyle bir bakalım. Ardından Arnavutköy’den istanbul Havalimanı ulaşım bilgilerini vereceğiz.

İsterseniz aşağıdaki kutudaki başlıklara tıklayarak ilgili başlığa hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.


İstanbul Havalimanı Nerede?

İstanbul Havalimanı açıldı açılmasına ama, öyle bir yere açıldı ki, İstanbullular dahi 3. Havalimanı nerede tam olarak bilmiyor. Bunun sebebi İstanbul Havalimanının şehir merkezinin dışında bir yere yapılmış olması. Yeni İstanbul Havalimanı İstanbul’un kuzeyinde, Arnavutköy ilçesi sınırları içinde Karadeniz kıyısında bulunuyor. Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün de bulunduğu Kuzey Marmara Otoyolu üzerinde bulunan İstanbul Havalimanının Taksim’e uzaklığı yaklaşık 50 km.

İstanbul Havalimanı ulaşım

istanbul Havalimanı Ulaşım Bilgileri

3. Havalimanı nerede sorusunu cevaplandırdıktan sonra gelelim istanbul havalimanı ulaşım bilgilerine. İstanbul Havalimanı 29 Ekim 2018’de açıldığında Atatürk Havalimanı faaliyetine son verecek ve tüm uçuşlar yeni İstanbul Havalimanı’na aktarılacaktı. Fakat açılış günü yapılan açıklamayla, ileride açıklanacak ikinci bir tarihe kadar (önce 1 Ocak 2019 daha sonra 3 Mart 2019 olarak açıklandı) İstanbul Havalimanı’ndan sınırlı sayıda uçuş yapılacağı ve Atatürk Havalimanı’nın faaliyetine devam edeceğini öğrendik. 6 Nisan 2019 tarihi itibariyle Atatürk Havlimanı kapandı ve İstanbul Havalimanı tam kapasiteyle çalışmaya başladı. 6 Nisandan itibaren İstanbul Havalimanı’na ulaşım imkanları (HAVAİST, İETT ve taksiler) tam kapasiteyle hizmet vermeye başladı. İstanbul Havalimanı metrosu ise hala daha inşaat halinde. 2020 yılı içerisinde hizmete girmesi planlanıyor.

İstanbul Havalimanı İETT seferleri şu an için H1 Mahmutbey Metro, H2 Mecidiyeköy, H3 Halkalı ve H4 Havalimanı (Atatürk) olmak üzere 4 hat üzerinden yapılıyor. 3. Havalimanı İETT hatları ile ilgili detaylı bilgileri http://havalimaniulasim.com/istanbul-havalimani-iett-hatlari/ sayfamızda bulabilirsiniz.

İstanbul Havalimanı HAVAŞ hizmeti, İETT’nin şirketi tarafından HAVAİST ismiyle sunuluyor. İstanbul’un 65 noktasından 24 saat kesintisiz olarak yapılıyor. İstanbul Havalimanı Havaş (HAVAİST) seferleri ile ilgili  detaylı bilgiler için http://havalimaniulasim.com/havaist-durak-saat-guzergah-ucret-bilgileri/ sayfamıza bakabilirsiniz.


İstanbul Havalimanı metro hattı henüz inşa aşamasında. 2020 yılının başlarında açılması planlanan M11 Gayrettepe-Yeni Havalimanı metro hattı sayesinde metrobüsle Zincirlikuyu’ya gelip oradan İstanbul Havalimanına metro ile gitmek mümkün olacak. Aynı şekilde Yenikapı-Taksim-Hacıosman metrosuya Gayrettepe istasyonuna gelip oradan Yeni Havalimanı metro hattı na geçmek de mümkün olacak. Bu hattın haricinde ileriki bir tarih için İstanbul Havalimanı ile Halkalı arasında da bir metro hattı yapılması planlanıyor. İstanbul Havalimanı metro hattıyla ilgili detaylı bilgiler için http://havalimaniulasim.com/istanbul-havalimani-metro-hatti-m11-gayrettepe-istanbul-havalimani-halkali/ sayfamıza bakabilirsiniz.

İstanbul Havalimanına taksi ile de gidebilirsiniz. Fakat bu diğer yöntemlere göre biraz pahalı olabilir. İstanbul havalimanına taksi ücretleri ile detaylı bilgileri http://havalimaniulasim.com/istanbul-havalimani-taksi-ucreti/ sayfamızda bulabilirsiniz.

İstanbul Havalimanına kendi aracınızla da gidebilirsiniz. Avrupa yakasında İstanbul Havalimanına gitmek için Hasdal kavşağından Kemerburgaz yönüne bağlanıp D-020 yolunu takip ederek, ya da İSTOÇ kavşağından O-07  ücretli otoyolunu takip ederek İstanbul Havalimanına ulaşabilirsiniz.

Anadolu yakasından İstanbul Havalimanına gitmek için de ya FSM Köprüsünü kullanarak Hasdal Kavşağı güzergahından D-020 yolundan, ya da Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nü kullanarak O-06 ücretli otoyolu üzerinden devam ederek İstanbul Havalimanına ulaşabilirsiniz.

İstanbul Havalimanına ulaşım için kullanılan otoyolları ve gişeleri haritada görmek isterseniz https://ysskoprusuveotoyolu.com.tr/tr/harita adresine bakabilirsiniz.

Yazımızın devamında Arnavutköy’den İstanbul Havalimanı yol güzergahı hakkında da bilgi vereceğiz.

İstanbul Havalimanı ulaşım
İstanbul Havalimanı Yol Haritası / kaynak: www.igairport.com

Bu kadar ön bilgiden sonra gelelim ” Arnavutköy’den istanbul Havalimanı ulaşım bilgilerine.


Arnavutköy’den İstanbul Havalimanına Metro İle Gidilir Mi?

İstanbul Havalimanı Metro Hattı
İstanbul Havalimanı Metro Hattı

Tekrar hatırlatalım İstanbul 3. Havalimanı’na metro hattı henüz hizmete girmedi. 2020 nin başlarında inşaatın tamamlanıp hizmete açılması planlanıyor.

Metro inşaatının ilk etabı bittiğinde  M11: Gayrettepe – Yeni Havalimanı Metro Hattı sayesinde Gayrettepe’den İstanbul Havalimanına metro ile ulaşabileceksiniz.

İlk etabın hizmete girmesinin ardından daha ileriki bir tarihte hizmete girecek havalimanı metrosu ikinci etabıyla, Halkalı’dan kalkan metro, Arnavutköy’den geçerek İstanbul Havalimanı’na ulaşacak.

İstanbul Havalimanı Metro Bilgileri
M-11: Gayrettepe - Havalimanı 

Arnavutköy’den İstanbul Havalimanına Giden İETT Hattı Var Mı?

İstanbul Havalimanı İETT Seferleri
İstanbul Havalimanı İETT Seferleri

Arnavutköy’den İstanbul Yeni Havalimanı’na İETT otobüsleriyle gitmek isterseniz, direk Arnavutköy’den kalkan bir İETT hattı yok. Mevcut İETT hatlarına baktığımızda Arnavutköy’den İstanbul Havalimanına İETT ile gitmek pek mantıklı değil. Belki ilerleyen dönemde İstanbul Havalimanına giden İETT hatları artar ve Arnavutköy’den de İETT otobüsleriyle yeni havalimanına gitmek mümkün olur.

İstanbul Havalimanı’na giden İETT saatleri ve hatları için http://havalimaniulasim.com/istanbul-havalimani-iett-hatlari/ adresine bakabilirsiniz.

İstanbul Havalimanı İETT Hat Bilgileri
H1 H2 H3 H4 İETT Duraklar, Saatler Arnavutköy’den İstanbul Havalimanına HAVAŞ Var Mı?

havaist saatleri, havaist durakları, istanbul havalimanı HAVAŞ
İstanbul Havalimanı HAVAŞ / HAVAİST

Daha önceden aşina olduğumuz HAVAŞ ve HAVABÜS e benzer şekilde, İstanbul Havalimanı HAVAŞ hizmeti HAVAİST araçlarıyla sağlanacak.

“Arnavutköy’den 3. Havalimanı’na HAVAİST var mı?” Evet var.

Peki Arnavutköy HAVAİST durağı nerede?

Arnavutköy’de 5 farklı duraktan yolcu alan HAVAİST araçlarıyla 3. Havalimanı’na gidebilirsiniz.

Bu arada unutmadan söyleyelim, HAVAİST araçlarında sadece İSTANBULKART geçerli. Nakit ya da kredi kartıyla ödeme yapılmıyor.

HAVAİST durakları, HAVAİST saatleri ve HAVAİST güzergah bilgileri için  http://havalimaniulasim.com/havaist-durak-saat-guzergah-ucret-bilgileri/ adresine bakabilirsiniz.

Arnavutköy Havaist Bilgileri
Hareket Saatleri, Ücret Bilgileri
Arnavutköy Merkez Havaist Bilgileri
Hareket Saatleri, Ücret Bilgileri
Cemal Reşit Rey İÖO Havaist Bilgileri
Hareket Saatleri, Ücret Bilgileri
Arnavutköy Belediye Havaist Bilgileri
Hareket Saatleri, Ücret Bilgileri
Arnavutköy Taşoluk Havaist Bilgileri
Hareket Saatleri, Ücret BilgileriArnavutköy’den İstanbul Havalimanı Taksi Ücreti Ne Kadar Tutar?

İstanbul Havalimanı Taksi Ücretleri
İstanbul Havalimanı Taksi Ücretleri

İstanbul Havalimanı Arnavutköy’e yaklaşık 10-15 km mesafede.

Arnavutköy’den İstanbul 3. Havalimanı’na taksi yle gitmek isterseniz 3. havalimanı taksi ücreti yaklaşık 30-40 lira civarında tutar. Ve bu yolculuk yaklaşık 15-20 dk sürer.

İstanbul Havalimanı Taksi Ücretleri
Tüm ilçelerden ulaşım ücretleriArnavutköy’den İstanbul Havalimanına Yol Tarifi

İstanbul Havalimanı'na Yol Tarifi
İstanbul Havalimanı’na Yol Tarifi

Son olarak “İstanbul Havalimanına arabayla nasıl gidilir?” diye soranlar için Arnavutköy’den 3. Havalimanı’na yol tarifini de verelim ve yazımızı bitirelim.

Arnavutköy’de Fatih Caddesi’ni takiben D-020 yoluna bağlanarak yaklaşık 15-20 dakikalık bir yolculukla İstanbul Havalimanı’na ulaşabilirsiniz.

Aşağıdaki İstanbul Havalimanı Yol Haritası na bakarak detayları haritada görebilirsiniz. (Seyahat süresi trafik durumuna göre değişebilir.)
İstanbul Havalimanı Yol Haritası

İstanbul Havalimanı Yol Haritası / kaynak: www.igairport.com

İyi yolculuklar.. 🙂

Arnavutköy’den istanbul Havalimanı ulaşım bilgilerini verdiğimiz yazımız umarız sizin için faydalı olmuştur.

Lütfen bizi sosyal medya hesaplarınızda paylaşın.

Tekrar görüşmek üzere,

İyi yolculuklar.. ✈

İstanbul Havalimanı HAVAİST Bilgileri
Durak, Saat, Güzergah, Ücret  
İstanbul Havalimanı İETT Hat Bilgileri
H1 H2 H3 H4 Duraklar, Saatler 
İstanbul Havalimanı Metro Bilgileri
M-11: Gayrettepe - Havalimanı 
İstanbul Havalimanı Taksi Ücretleri
Tüm ilçelerden ulaşım ücretleri

Bu yazıyı aşağıdaki butonlar yardımıyla WhatsApp , SMS ve E-Mail yoluyla arkadaşlarınıza mesaj olarak gönderebilir; Sosyal medya butonları sayesinde Facebook, Twitter, Pinterest vb… sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz.


⚠️Bu yazı 03.05.2019 tarihinde yayınlandı/güncellendi. O tarihten bu yana hatlarda, duraklarda, güzergah ve ücret bilgilerinde değişiklik olmuş olabilir. Buradaki bilgileri teyit etmeden yola çıkmayın. ⚠️


Siz de alternatif güzergah fikrinizi yorum kısmından bizimle paylaşabilirsiniz, böylece herkes için daha yararlı bir sayfa oluşturabiliriz.
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

havaist sefer saatleri

error: İçerik, kopyalanmaya karşı korumalıdır!! CTRL + \"Sol Klik\" ile sayfaları yeni sekmede açabilirsiniz.